4.3 °C, 4.2 m/s, 59.2 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimeneNoslēgusies otrā Ledus skulptūru festivāla diena; apmeklētāji gaidīti arī svētdien – 5. februārī
Noslēgusies otrā Ledus skulptūru festivāla diena; apmeklētāji gaidīti arī svētdien – 5. februārī
04/02/2023

Ar vairāk nekā 65 ledus mākslas darbiem no 80 tonnām ledus, ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumiem un plašu izklaides programmu – atrakcijām, iesaistošām izrādēm un koncertiem Jelgavā noslēgusies otrā 24. Starptautiskā Ledus skulpturu festivāla diena. Satikties Jelgavā, apskatīt tēlnieku darinātās skulptūras un baudīt kultūras pasākumu programmu apmeklētāji aicināti arī svētdien – 5. februārī, no pulksten 10 līdz 22.

Apmeklētāji Jāņa Čakstes bulvārī un Pasta salā visas dienas garumā iepazina ne tikai 30 mākslinieku ledus skulptūru konkursa ietvaros radītus darbus par tēmu “Senās dievības”, bet arī lielās fotoskulptūras, kas ir gan apskatāmas, gan aptaustāmas. Tāpat teritorijā pieejams arī ledus bārs. Darbu tapšanas procesā tēlnieki iedvesmu raduši no dažādu tautu kultūru mitoloģiskajiem tēliem un senajām dievībām.

 

Brīvdabas koncertzālē “Mītava” pirmajā dienas cēlienā ģimenes ar bērniem devās rotaļās kopā ar Ādolfa Alunāna Jelgavas teātri izrādē “Šurumburums Lauska zemē” un izdejojās kopā ar radošo apvienību “Pasaku Nams” koncertuzvedumā “Konfektes stāsts”. Savukārt otrajā dienas pusē Jāņa Čakstes bulvārī, apmeklētāji apskatot ledus māksls darbus, varēja vērot arī tēlnieku darbošanos ledus skulptūru veidošanā.

 

Festivāla otrās dienas programma noslēdzās ar tēlnieku paraugdemonstrējumu dueļiem ledus skulptūru veidošanā un muzikālajiem priekšnesumiem – muzikālās apvienības Big Al&The Jokers un grupas The ROOP koncertiem.

 

 

Festivāla noslēdzošajā dienā – 5. februārī, festivāla programmas pirmajā daļā īpaši padomāts par mazākajiem apmeklētājiem, piedāvājot apmeklēt Jelgavas Jaunā teātra rotaļu uzvedumu, kas norisināsies Brīvdabas koncertzālē “Mītava” pulksten 12 un 14, savukārt pulksten 13  – radošās apvienības “Teātris un Es” izrādi bērniem “Sunītis un Kaķīte”.

 

Apmeklētājiem būs lieliska iespēja klātienē redzēt ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumu dueļus, uz skatuves simboliski sacenšoties diviem tēlniekiem. Tie norisināsies brīvdabas koncertzālē “Mītava”pulksten 17 un 19.

 

Tāpat festivāla noslēdzošajā dienā ar koncertiem priecēs grupa – “Pērkons” pulksten 18 un “Bermudu divstūris” pulksten 20.

Kā sagatavoties festivālam

 

Jāpiebilst, ka festivāla viesi aicināti apmeklēt arī citus Jelgavas tūrisma objektus, tostarp Svētās Trīsvienības baznīcas torni un Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeju, kam būs pagarināts darba laiks. Ar visiem tūrisma piedāvājumiem festivāla laikā var iepazīties ŠEIT.

 

Ieejas biļete pieaugušajiem maksā 10 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem – 5 eiro, bet ģimenes biļetes cena ir 20 eiro. Bērniem līdz septiņu gadu vecumam ieeja festivālā ir bez maksas. Biļetes ir derīgas arī elektroniskā veidā.

 

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un vietnē bilesuparadize.lv. Festivāla dienā biļešu kases ir trīs vietās pie festivāla teritorijas – Pasta salā, pie Studentu teātra un J.Čakstes bulvāra sākumā pie Lielās ielas –, kā arī lielākajā automašīnu stāvlaukumā pļavā pretī Jelgavas pilij. Visās biļešu iegādes vietās var norēķināties arī ar bankas kartēm.

 

Informājam, ka festivāla laikā noteikti satiksmes un Pasta salas apmeklēšanas ierobežojumi.

 

Sīkāka informācija par satiksmes ierobežojumiem festivāla laikā pieejama ŠEIT. 

 

Ņem vērā! Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla apmeklētāji aicināti neņemt līdzi mājas mīluļus, pasākuma teritorijā ieeja ar suņiem būs liegta. Apskates objektus atļauts fotografēt un filmēt, bet ir aizliegts, bez saskaņošanas ar pašvaldību, veikt bezpilota gaisa kuģu jeb dronu lidojumus virs pasākuma teritorijas.

 

Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību departamentā