17.4 °C, 1 m/s, 93.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaNoslēgusies slimnīcas rekonstrukcija
Noslēgusies slimnīcas rekonstrukcija
18/02/2021

Pēc pilnīgas pārbūves darbu janvāra beigās atsākusi Jelgavas pilsētas slimnīcas virtuve, bet slimnīcas galvenajā korpusā ir izveidota slēgta tipa aptieka jeb aptieka, kurā glabājas stacionētajiem pacientiem nepieciešamie medikamenti. Līdz ar to ir noslēgusies Jelgavas pilsētas slimnīcas rekonstrukcija, kas pa posmiem notika 20 gadu garumā. 

Virtuves bloks, kas aizņem aptuveni 500 kvadrātmetrus, bija pēdējā vēl neatjaunotā slimnīcas daļa. Rekonstrukcijas laikā, kas ilga septiņus mēnešus, pārbūvētas telpas, kurās nozīmīgi remontdarbi nebija veikti kopš slimnīcas nodošanas ekspluatācijā 1970. gadā, izbūvētas jaunas komunikācijas, kā arī iegādāts mūsdienu prasībām atbilstošs virtuves aprīkojums. Virtuves bloks pieņemts ekspluatācijā un jau strādā. “Virtuve darbu atsāka janvāra vidū – vienu nedēļu testa režīmā tajā tika gatavota maltīte tikai personālam, bet kopš janvāra pēdējās nedēļas virtuve strādā pilnā apjomā, nodrošinot brokastis, pusdienas, vakariņas,” stāsta SIA “Jelgavas pilsētas slimnīca” valdes loceklis Andris Ķipurs. Jāpiebilst, ka virtuves remontdarbu laikā ēdināšanu kā ārpakalpojumu nodrošināja SIA “Ēdiens.lv”. “Paldies uzņēmumam, kas palīdzēja rūpēties par mūsu pacientiem. Mums bija izveidojusies laba sadarbība, taču jāatzīst, ka, gatavojot pašiem, ir iespēja nodrošināt individuālāku pieeju, piemēram, izvērtējot konkrēta pacienta vajadzības, varam nedaudz atkāpties no faktiskās ēdienkartes,” tā A.Ķipurs.

 

Reizē ar virtuves rekonstrukciju slimnīcas galvenajā korpusā sakārtotas saimnieciskās telpas un telpa, kur kādreiz atradās bibliotēka, to vietā izveidojot slēgta tipa aptieku jeb aptieku, kurā glabājas stacionētajiem pacientiem nepieciešamie medikamenti un kurā nenodarbojas ar medikamentu tirdzniecību. “Iepriekš aptieka atradās saimnieciskajā korpusā un medikamenti ar automašīnu katru dienu tika nogādāti uz galveno korpusu. Šobrīd medikamentu saņemšana un sadale ir daudz ērtāka, jo aptieka atrodas centrālajā ēkā,” stāsta slimnīcas vadītājs, piebilstot, ka telpās, kuras saimnieciskajā korpusā līdz ar aptiekas pārcelšanu atbrīvojušās, tiks paplašināts slimnīcas arhīvs. 

 

Šie darbi veikti būvprojekta “Jelgavas pilsētas slimnīcas virtuves korpusa pārbūves un slēgta tipa aptiekas telpu ierīkošanas būvdarbi” gaitā.

 

A.Ķipurs atklāj, ka kopējās darbu izmaksas ir 1,1 miljons eiro, tostarp 300 000 eiro izmaksāja jaunais virtuves aprīkojums un iekārtas. Būvdarbus gan virtuves blokā, gan aptiekā veica SIA “Torensberg”, projekta autors ir SIA “Komunālprojekti”, bet būvuzraudzību nodrošināja SIA “Būves un būvsistēmas”. Līdz ar šī projekta realizēšanu ir pabeigta Jelgavas pilsētas slimnīcas pilnīga rekonstrukcija.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē