26.5 °C, 2.2 m/s, 49 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNosvinēta Jelgavas 753. dzimšanas diena
Nosvinēta Jelgavas 753. dzimšanas diena
27/05/2018

Šī nedēļa Jelgavā aizvadīta pilsētas svētku gaisotnē. Apsveikti mūsu “Zelta pāri” un skolēnu olimpiāžu laureāti. Pasniegti pilsētas augstākie apbalvojumi – Goda zīme un Goda raksts. Savukārt piektdienas vakarā jau tradicionāli vienojāmies gandrīz 4 kilometrus garā svētku gājienā, ko  interneta tiešraidē vēroja gandrīz 30 tūkstoši skatītāju. 

Šogad Jelgavas Pilsētas svētkus, kas notika no 25. Līdz 27. maijam caurvija moto “Mēs esam Jelgava”, aicinot ikvienu jelgavnieku sajust savu līdzdalību kopīgo svētku veidošanā.

 

Tradicionāli svētku ieskaņā tika sveikti mūsu “Zelta pāri” – pāri, kuri šajā gadā atzīmē Zelta kāzu jubileju un skolēnu olimpiāžu laureāti. Savukārt, svinīgajā pieņemšanā pie domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa, jau divdesmito gadu pasniegti Jelgavas pilsētas augstākie apbalvojumi – “Goda zīme” un “Goda raksts”. “Goda zīmi” šogad saņēma Anita Prūse, bet “Goda rakstu” – Elita Simsone, Aleksandrs Jakovļevs, Agnese Freiberga, Arta Jurgenovska un Sandra Muičniece – Brasava.

 

Piektdien, atklājot Jelgavas 753. dzimšanas dienas svinības, vairāki tūkstoši jelgavnieku, tradicionāli, vienojās gandrīz 4 kilometrus garā svētku gājienā, apliecinot savu saliedētību un mīlestību pilsētai. Krāsaini, interesantos tērpos, formās, kopā ar dažādiem tēliem, muzikāli un skaļi, demonstrējot priekšnesumus un iesaistot gandrīz 130 transportlīdzekļus – tādi šogad Pilsētas svētku gājienā bija darba kolektīvi, mācību iestādes, pulciņi un sporta klubi, spējot noturēt jelgavnieku interesi stundu un 35 minūtes. Šogad pilsētas svētku gājienā bija arī kāds jauninājums, to varēja vērot arī interneta tiešraidē, ko nu jau noskatījušies gandrīz 30 tūkstoši. Tie, kas vēl nav paguvuši, vai arī vēlas atskatīties, kāds bija mūsu varenais svētku gājiens, to var izdarīt Jelgavas pilsētas Facebook lapā ŠEIT.

 

Piektdienas vakarā svētki turpinājās ar plašu muzikālo programmu. Hercoga Jēkaba laukumā uzstājās Intars Busulis, Dailes teātra radošā apvienība “ILGA” un grupa “Stradivari”.  Savukārt Zemgales Olimpiskajā centrā notika Eduarda Rozenštrauha simtgades dziesmu svētki “Bij vasara toreiz tik zaiga”. Svētku kulminācijā, jelgavniekus un pilsētas viesus, priecēja krāšņa uguņošana.

 

embed

 

Svētdien, visas dienas garumā, jelgavnieki un pilsētas viesi varēja baudīt daudzveidīgu pasākumu programmu visai ģimenei. Radošās aktivitātes un izrādes bērniem, svētku gadatirgus, sporta sacensības, Jelgavas tautu deju dejotāju koncerts “Ceļā uz Māras zemi”, Jelgavas mazākumtautību biedrību koncerts “Draudzības vainags”, kā arī koncerts “Šī brīnišķā pasaule” ko sniedza Jelgavas bigbends un solisti Elza Rozentāle un Ralfs Eilands. Vakara noslēgumā, atkal priecēja muzikālā programma Hercoga Jēkaba laukumā ar grupām Musiqq un Mākoņstūmēji, bet uz zaļumballi Uzvaras parkā ielūdza grupa “Tirkizband”

 

Savukārt, svētku noslēdzošajā dienā, Pils saliņā uz zaļumballi seniorus aicināja grupa “Sestā jūdze”, bet Jelgavas reģionālais tūrisma informācijas centrs piedāvāja doties bezmaksas ekskursijā, lai uzzinātu interesantus faktus par cilvēkiem, kas savulaik bijuši piederīgi šai pilsētai.

 

Jelgava – tie esam mēs paši – cilvēki, kas lepojas ar savu piederību pilsētai. Paldies ikvienam, kurš piedalījās mūsu pilsētas 753. dzimšanas dienas svinībās.

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldība

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē