18.4 °C, 1.7 m/s, 95.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaNotiks pārgājiens “Jelgava caur laika kaleidoskopu”
Notiks pārgājiens “Jelgava caur laika kaleidoskopu”
09/06/2021

Ikviens pastaigu un kultūras cienītājs aicināts piedalīties pārgājienā, kura laikā varēs iepazīt Jelgavas pilsētas māksliniecisko un vēsturisko šķautni, uzzināt par Jelgavas kultūrvēsturisko mantojumu, ielūkoties senās Mītavas kartēs un fotogrāfijās, kā arī apskatīt skulptūras, kuras pilsētvidē savu vietu atradušas, norisinoties dažādiem mākslas simpozijiem, informē Jelgavas reģionālajā Tūrisma centrā (JRTC).

Jelgava ir kādreizējā ziedošās Zemgales un Kurzemes hercogistes galvaspilsēta, tā bijusi galvenais tranzīta punkts satiksmei no Krievijas uz Vakareiropu līdz pat 19. gadsimta vidum, kad Jelgavā caurbraucot apmetās daudzi slaveni valdnieki, valstsvīri un ievērojami zinātnieki. Šodien Jelgava tiek dēvēta par Zemgales pērli un galvaspilsētu, par reģiona izglītības un kultūras centru. Jelgava ir slavena ar ledus un smilšu skulptūru festivāliem, kas katru gadu priecē pilsētas iedzīvotājus un viesus. Pilsētvidē ir izvietotas arī cita veida skulptūras, veidotas no metāla, akmens, koka, šamota un citiem izturīgiem materiāliem, taču reti kurš zina, ka to ir vairāk nekā trīsdesmit. Vairāk par pilsētas vēsturi un skulptūrām, kuras to izkrāšņo varēs atklāt pārgājiena laikā. Pārgājiena garums ir aptuveni 4 kilometri un tas ilgs apmēram 2 stundas.

 

Dalība pārgājienā ir bez maksas. Lai nodrošinātu Ministru kabineta noteikumu Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” prasības, dalībnieku skaits pārgājienā ir ierobežots, tāpēc interesenti aicināti pieteikties iepriekš pa e-pastu tic@tornis.jelgava.lv, norādot dalībnieka vārdu, uzvārdu un telefona numuru. Dati tiks uzglabāti 30 dienas pēc aktivitātes noslēgšanās, nepieciešamības gadījumā tos sniedzot Slimību profilakses un kontroles centram epidemioloģiskās izmeklēšanas veikšanai.

 

Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai. Piedaloties aktivitātē, jāievēro arī valstī pieņemtos distancēšanās noteikumus.

 

JRTC aicina iepazīt Jelgavu arī individuāli, izmantojot pilsētas audiogidus un noklausīties 24 stāstus par zīmīgākajiem pilsētas apskates objektiem. Objekti, kuriem pieejams audiogids, apkopoti Jelgavas un apkārtnes tūrisma mājas lapā www.visit.jelgava.lv

 

Jautājumu gadījumā par personas datu apstrādi interesenti aicināti vērsties pie Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs” galvenās speciālistes administratīvajos jautājumos Laines Rozenbergas pa tālruni 63005452 vai rakstot e-pastā laine.rozenberga@tornis.jelgava.lv. Papildu informācija par datu apstrādi Jelgavas pilsētas pašvaldībā pieejama ŠEIT.

 

 

Foto un informācija: Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs