23 °C, 2.4 m/s, 57.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsNotiks starptautisks badmintona turnīrs
Notiks starptautisks badmintona turnīrs
13/08/2020

Augusta izskaņā – no 28. līdz 30. augustam – Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā, notiks pasaules reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia International”. Tas būs pirmais pasaules reitinga badmintona turnīrs, kā arī pirmais starptautiskais sporta pasākums Jelgavā kopš Covid-19 pandēmijas izsludināšanas.

Jelgavas turnīram ir pieteikušies 115 spēlētāji no 19 valstīm. “Tas ir maz, salīdzinot ar Jelgavā iepriekš notikušajiem turnīriem. Piemēram, 2018. gadā Jelgavas turnīrs bija lielākais Eiropā, pulcējot 335 spēlētājus no 40 valstīm. Jā, mums bija iespēja atteikties no turnīra rīkošanas, bet mēs šo iespēju noraidījām. Tas nekas, ka dalībnieku skaits ir teju trīs reizes mazāks nekā iepriekš. Tas nekas, ka šogad mūsu turnīrs būs nerentabls. Bet tā ir Latvijas iespēja būt pirmajiem, tā ir mūsu atbildība iekustināt pasaules badmintona kalendāru,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs un turnīra “Yonex Latvia International” direktors Kristians Rozenvalds.

 

To, ka Jelgavā norisināsies starptautisks badmintona turnīrs, atzinīgi vērtē arī Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Sporta servisa centrs” direktors Juris Kaminskis. “Lai gan šogad badmintona turnīrs nebūs tik vērienīgs kā citus gadus, mums ir prieks un gandarījums, ka ar šīm sacensībām Jelgavā un Latvijā atsākas starptautiski sporta pasākumi. Tas ir nozīmīgs solis visai sporta nozarei, kas vairākus mēnešus bija nopauzēta. Savukārt, runājot par badmintonu, šovasar jelgavniekiem ir nodrošināta iespēja nodarboties ar āra badmintonu brīvpieejas laukumos, un ceram, ka tas popularizēs šo demokrātisko sporta veidu un rudenī vietējais badmintona klubs izjutīs pieplūdumu treniņos,” viņš norāda.

 

Turnīram Jelgavā ir pieteikušies 26 spēlētāji no Latvijas, 23 no Polijas, 19 no Igaunijas, 9 no Ungārijas, 8 no Lietuvas, 6 no Beļģijas, kā arī spēlētāji no Anglijas, Ukrainas, Šveices, Īrijas, Skotijas, Vācijas, Zviedrijas, Somijas, Itālijas, Slovākijas, Kipras, Nīderlandes un Maltas. “Ārvalstu sportisti, iebraucot Latvijā un piedaloties šeit sacensībās, ievēros visus mūsu valdības noteiktos epidemioloģiskās drošības nosacījumus,” uzsver turnīra organizators.

 

Jāpiebilst, ka turnīrā piedalīsies arī jelgavnieks Pauls Eliass Rozenvalds.  Viņš startēs gan vīriešu vienspēlēs, gan vīriešu dubultspēlēs kopā ar valmierieti Gustavu Ankravu, gan jauktajās dubultspēlēs kopā ar siguldieti Artu Priednieci (abi 2019. gadā kļuva par Latvijas U-17 čempioniem).

 

Turnīrs norisināsies trīs dienas. 28. augustā sacensības sāksies pulksten 12, 29. augustā – pulksten 10, 30. augustā pulksten 10 sāksies pusfināli, savukārt pulksten 15 – fināli. Skatītājiem ieeja būs bez maksas, ievērojot visus spēkā esošos epidemioloģiskās drošības nosacījumus.

 

Sākotnēji pasaules reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia International” bija ieplānots no 28. līdz 31. maijam, taču pandēmijas dēļ tika pārcelts.

 

 

Foto: no Latvijas Badmintona federācijas arhīva