22.8 °C, 2.3 m/s, 60.4 %

Jaunieši

Sākumlapa JaunumiJauniešiNotiks trešais Eliasa balvas konkurss glezniecībā
Notiks trešais Eliasa balvas konkurss glezniecībā
25/03/2023

Lai veicinātu lauku tēmas tradīcijas attīstību Latvijas glezniecībā, trešo reizi Jelgavā notiks konkurss par labāko lauku tēmai veltīto darbu Ģederta Eliasa balva par lauku tēmu Latvijas glezniecībā. Konkursam darbus pieņems no 15. maija līdz 2. jūnijam Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā, bet balvas ieguvēju žūrija paziņos konkursa darbu izstādē 22. septembrī.

Konkursā var piedalīties Latvijas profesionālie mākslinieki, mākslas augstskolu studenti un mākslas vidusskolu absolventi. Mākslinieki aicināti konkursam pieteikt glezniecības darbus par lauku tēmu, kas tapuši ne agrāk kā trīs gadus pirms konkursa izsludināšanas gada. “Darbi var būt sadzīves, vēsturiskajā, mitoloģiskajā, ainavu, klusās dabas un portreta žanrā vai to apvienojumā. No katra mākslinieka gaidīsim ne vairāk kā divus darbus un gleznas garākā mala nedrīkst pārsniegt 1,60 metrus,” saka muzeja direktores vietniece Marija Kaupere.

 

Konkursu rīko Jelgavas valstspilsētas pašvaldība, tā norisi koordinē Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs. Darbus vērtēs žūrija, kuru vadīs Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. Žūrijā būs muzeja, Jelgavas novada pašvaldības, Jelgavas Mākslinieku biedrības, Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārstāvji, kā arī iepriekšējā konkursa balvas ieguvējs.

 

Konkursa uzvarētājs balvā saņems tēlnieces Nellijas Skujenieces izgatavotu medaļu, kā arī 3000 eiro naudas balvu.

 

Papildu informācija – pa tālruni 64373566, 20073969 vai e-pastu muzejs@muzejs.jelgava.lv.

 

Konkurss notiek reizi trijos gados. Pirmo Eliasa balvu 2017. gadā ieguva Edvīns Kalnenieks par darbu “Dārzs vakarā”. Otrā konkursa uzvarētāja 2020. gadā bija māksliniece Inga Jurova ar gleznu “”Dimdiņu” saimnieki. Alfrēds un Elfrīda”.

 

Konkursa NOLIKUMS

 

 

Foto: Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību departamentā