25.9 °C, 3.7 m/s, 41.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaNovembrī – latviešu kino kultūras namā
Novembrī – latviešu kino kultūras namā
25/10/2020

Arī šogad valsts svētku mēnesī novembrī Jelgavas kultūras namā būs skatāmas Latvijā tapušas filmas. Repertuāru veidos gan pavisam jauni vietējie kinoprojekti, gan filmas, kas pirmizrādes ir piedzīvojušas jau iepriekš, taču nu būs skatāmas atkārtoti.

6. novembrī pulksten 12 un 19 un 7. novembrī pulksten 15 un 18 būs skatāma režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenes animācijas filma “Mans mīļākais karš”. Tas ir animēts autobiogrāfisks stāsts, pilns sirsnības un godīguma, par pieaugšanu absurdajā laikā no septiņdesmitajiem gadiem līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai. Filmā animācija – varones atmiņas un fantāzijas par dažbrīd dīvainiem notikumiem – kombinēta ar dokumentāliem kadriem, piemēram, ainām no Padomju Savienībā slavenās pionieru nometnes “Artek” vai patriotisma uzlādētā Baltijas ceļa Latvijas neatkarības atgūšanas laikā. Filma piedāvā vēsturiskās apjausmas noskaņu, parādot, kāda bija dualitāte starp ārējo oficiālo un iekšējo personisko telpu.

 

Tāpat 6. novembrī pulksten 15 un 7. novembrī pulksten 12 Jelgavas pirmizrādi piedzīvos komēdija “Kino un mēs” – filmizrāde, kurā apvienoti teātra un kino elementi. Aktieru Jāņa Skuteļa, Egona Dombrovska un Andra Keiša trijotne ar komiskām un izklaidējošām ainām atklāj leģendārās Rīgas kinostudijas aizkulises, un,  izrādās, ka slavenie režisori, operatori un aktieri piedzīvojuši dažādas amizantas likstas un savstarpējus konfliktus, lai radītu tos mākslas darbus, kas tagad jau kļuvuši par plaši pazīstamu klasiku. Filmas režisors – Matīss Kaža.

 

Savukārt valsts svētku dienā, 18. novembrī, kultūras namā atkārtoti būs skatāmas lielākās pēdējo divu gadu latviešu filmas – pēc strēlnieka Aleksnadra Grīna romāna motīviem tapusī Dzintara Dreiberga spēlfima “Dvēseļu putenis” par Latvijas Brīvības cīņām (pulksten 15) un Viestura Kairiša 20. gadsimta 30. gadu Latvijas vēstures atpsoguļojums mākslas filmā “Pilsēta pie upes” (pulksten 12).

 

Biļešu cena uz katru no filmām – 4 eiro. Biļetes pieejamas visās “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

 

Pasākuma apmeklētāji aicināti būt sociāli atbildīgiem un ievērot savstarpēju divu metru distanci, roku higiēnu, izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt publiskus pasākumus, ja ir novēroti elpceļu infekcijas slimības simptomi, kā arī ja noteikta jebkāda veica izolācija. Uz pasākumiem ar personalizētām biļetēm apmeklētāji aicināti ņemt līdz personu apliecinošus dokumentus, kas būs jāuzrāda pie ieejas norises vietā. Pasākuma organizators var veikt personas datu apstrādi.

 
 
Foto: publicitātes
 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē