21.7 °C, 1.7 m/s, 66.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaNu arī Jelgavai ir savas pasakas!
Nu arī Jelgavai ir savas pasakas!
29/10/2022

Mēs varam mīlēt tikai to, ko pazīstam. Tāpēc, lai teiktu: Es mīlu savu pilsētu!, vispirms tā jāiepazīst – jāizzina vēsture, kultūra, ievērojamu pilsētnieku dzīvesstāsti un devums tautai. Mana jaunākā grāmata Jelgavas pasakas ļauj ieskatīties šīs skaistās un senās pilsētas dzīvē no cita skatu punkta un mudina jaunākā vecuma lasītāju pētīt dziļāk gan vēsturiskos notikumus, gan izcilo cilvēku mūža gājumu, stāsta jelgavniece, gide un skolotāja Signe Lūsiņa. Tikko kā pie lasītājiem savu ceļu sākusi viņas otrā grāmata Jelgavas pasakas.  

Autore stāsta, ka kopumā grāmatā publicētas 19 pasakas par ievērojamākajām vietām un cilvēkiem Jelgavā. “Grāmata sākas no rīta, kad Tornis mostas un sāk savu stāstu, un beidzas, kad Laika rata cilvēki noņem visu dienu turētos akmeņus no galvas, atpūšas un dodas pie miera. Grāmatiņa domāta jaunāka vecuma lasītājiem, ģimenēm ar bērniem. Jo ar pasakām vēlos ieinteresēt mazos un arī lielos jelgavniekus par mūsu pilsētas vēsturi, pilsētu, jo sāp sirds, ka cilvēki tik maz zina,” atzīst S.Lūsiņa.

 

Līdz ar grāmatu S.Lūsiņai tapusi arī “Pasaku ekskursija” bērnudārza bērniem un sākumskolas skolēniem, kuras laikā ar pasaku fragmentiem, vēstures stāstiem un aktīvu darbošanos kopīgi iepazīst Jelgavas vēsturi. “Līdz šim jau esmu devusies vairākās ekskursijās, un prieks, ka bērniem patīk pasakas. Ekskursijā ar kādu ģimeņu grupiņu visemocionālāk bija, kad noslēgumā apciemojām skumjo vientuļnieku (lasiet pasakas, tad uzzināsiet, kas viņš ir), kuram sala. Un bērni, klausoties pasaku, bez pamudinājuma apsedza vientuļnieku ar rudenīgajām lapām un noglaudīja viņa muguru. Tātad pasaka uzrunāja!” tā S.Lūsiņa, uzsverot, ka viņa ir pilsētas patriote, tāpēc ļoti grib, lai jelgavnieki mīlētu, cienītu savu pilsētu. “Bet mīlēt jau var tikai to, ko pazīst,” tā pasaku grāmatas autore.

 

Jāpiebilst, ka grāmatai ir skaistas ilustrācijas, un tās pavasarī zīmējusi S.Lūsiņas audzēkne, tagad 7. klases skolniece Dinija Janga.

 

S.Lūsiņa piebilst, ka pasakas jau adaptējuši Jelgavas 4. sākumskolas skolēni skolotājas Sanitas Laganovskas vadībā vēl pirms grāmatas iznākšanas. Un no vairākām pasakām pagājušajā gadā izveidotas darba lapas, kas ievietotas “Skolas Vārda” metodiskajā krātuvē un ar tām Jelgavas un arī citas skolas strādāja jau pagājušajā mācību gadā.

 

Grāmatas autore atklāj, ka plāno grāmatas atvēršanu kā nelielu ekskursiju ar pasaku lasījumiem, taču šobrīd vēl nav zināms datums, kad tas notiks. Informācijai var sekot līdzi S.Lūsiņas facebook.com lapā.  

 

Grāmata “Jelgavas pasakas” ir nopērkamas gan pie autores, gan grāmatnīcās “Jānis Roze” un “Globuss”, kā arī internetā Virja.lv.

 

Jāpiebilst, ka maijā atvēršanas svētkus piedzīvoja S.Lūsiņas pirmā grāmata “Senā torņa noslēpums”. Stāsta “Senā torņa noslēpums” galvenie varoņi ir trīs vienpadsmitgadnieki, kuri dzīvo Jelgavā. Pavisam nejauši viņi, rokot sliekas, atrod senu lādīti, un ar to arī sākas visi notikumi. Izrādās, ka Hugo, Silvestrs un Alberts ir atraduši to, ko meklējis pats Kurzemes hercogs, kurš jau simtiem gadu ir miris. Viens mīklains notikums pēc otra, tie mudina puikas ātrāk atrisināt šo noslēpumu, lai pārtrauktu mistisko notikumu sēriju. Iesaistot noslēpuma atklāšanā arī pieaugušos, mīkla tiek atminēta, vismaz viņiem tā šķiet.

 

 

Foto: no S.Lūsiņas arhīva

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē