23.9 °C, 3 m/s, 51.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiŅujorkā prezentē Jelgavas izglītības sistēmu
Ņujorkā prezentē Jelgavas izglītības sistēmu
24/07/2019

Jūlijā Amerikas Savienotajās Valstīs, Ņujorkā, Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) delegācija, tostarp Jelgavas pilsētas mērs Andris Rāviņš, piedalījās augsta līmeņa politikas forumā par ilgtspējīgu attīstību. Jelgavas domes priekšsēdētājs uzstājās sesijā “Vietējās aktivitātes globāliem mērķiem”, kas bija veltīts ANO ilgtspējīgas attīstības mērķim par kvalitatīvu izglītību.

Savā uzrunā A.Rāviņš atgādināja auditorijai, ka 65% no 169 ilgtspējīgas attīstības mērķiem pašvaldību iesaiste ir izšķirīga: “Pilsētas un reģioni ne tikai īsteno ilgtspējīgas attīstības mērķus savās pašvaldībās, bet arī strādā kā politikas veidotāji, būdami vistuvāk iedzīvotājiem un uzņēmējiem.”

Viņš iepazīstināja ar Jelgavas pilsētā īstenotajām aktivitātēm ilgtspējīgas izglītības veicināšanā, akcentējot bērnu un jauniešu nozīmi nākamo paaudžu labklājības nodrošināšanā, kas ir ANO ilgtspējīgas attīstības mērķu īstenošanas galvenais uzdevums. “Mums kā vietējo un reģionālo pašvaldību pārstāvjiem ir lieliskas iespējas strādāt inovāciju ekosistēmā un radīt mācību vidi, lai visiem bērniem būtu pieejama vienlīdzīga, kvalitatīva pamatizglītība un vidējā izglītība. Jelgavas nākotne ir stipra, gudra un izglītota jaunā paaudze,” uzsvēra A. Rāviņš.

Diskusijā, ko vadīja ANO Bērnu fonds (UNICEF), uzstājās arī Gambijas un Kanādas pilsētu mēri un Bangladešas kampaņas “Tautas izglītībai” galvenā koordinatore.

LPS delegācijai bija iespēja tikties ar Latvijas Republikas vēstnieku un pastāvīgo pārstāvi ANO Andreju Pildegoviču, lai pārrunātu ANO ilgtspējīgas attīstības mērķus un to īstenošanu pašvaldībās.

Augsta līmeņa politikas forumā LPS delegācija piedalījās projekta “Strādājot kopā iespēju sniegšanai vietējām un reģionālajām pašvaldībām attīstības veicināšanai ES partnervalstīs” ietvaros. LPS delegācija bija iekļauta Latvijas delegācijā. Forums ir galvenā ANO platforma ilgtspējīgai attīstībai, un tas seko līdzi 2015. gadā ANO Ģenerālajā asamblejā pieņemtās Ilgtspējīgas attīstības pro­grammas 2030. gadam un ANO ilgtspējīgas attīstības mērķu īstenošanai globālā līmenī.

Foto: Publicitātes

Informācija sagatavota

LPS