14.5 °C, 0.9 m/s, 95.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNodarbinātībaNVA sākusies skolēnu pieteikšanās darbam vasarā
NVA sākusies skolēnu pieteikšanās darbam vasarā
11/06/2020

Ņemot vērā Covid-19 epidemioloģiskās situācijas stabilizēšanos, Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotie skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumi šogad notiks, un skolēni varēs strādāt no 1. jūlija līdz 31. augustam. 13. jūnijā NVA Jelgavas filiālē sākusies skolēnu elektroniskā reģistrācija darbam vasarā, savukārt vēl līdz 15. jūnijam NVA aicina atsaukties darba devējus, kuri vasarā var nodrošināt darbu skolēniem. 

NVA Jelgavas filiāles nodarbinātības organizatore Jūlija Lovkova stāsta, ka līdz pirmdienai Jelgavas filiālē apstiprināti 13 darba devēju pieteikumi, šovasar kopumā skolēniem piedāvājot ap 170 darba vietu. “Šobrīd ir izsludināta papildu pieteikšanās, un līdz 15. jūnijam aicinām atsaukties darba devējus, kuri gatavi vasarā ar valsts atbalstu savā uzņēmumā nodarbināt skolēnus. Pēc pieredzes zinām, ka pieprasījums no skolēniem būs liels,” tā J.Lovkova. 

 

Skolēni nodarbinātības pasākumam Zemgalē var reģistrēties elektroniski no 13. jūnija NVA mājaslapā www.nva.gov.lv, bet darbam vasarā būs iespēja pieteikties līdz 17. augustam. Brīvās darba vietas tiks aizpildītas skolēnu iesniegumu saņemšanas kārtībā.

 

Nodarbinātības pasākumā var iesaistīties jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādē. Katrs skolēns varēs strādāt vienu mēnesi, bet pēc darba devēja lūguma būs iespēja strādāt arī divus mēnešus. Skolēniem līdz 18 gadu vecumam dienā jāstrādā septiņas stundas, bet vecākiem – astoņas stundas.

 

Darba devējiem, kuri nodarbinās skolēnus, NVA nodrošinās dotāciju skolēna mēneša darba algai un dotāciju darba vadītāja atalgojumam, apmaksās veselības pārbaudi skolēnam, ja to paredz normatīvie akti par obligātajām veselības pārbaudēm, kā arī apdrošinās skolēnu pret nelaimes gadījumiem darba vietā. Savukārt darba devējam būs jānodrošina līdzfinansējums darba algai, nodokļu nomaksa un kompensācija skolēnam par neizmantoto atvaļinājumu. Skolēna mēneša atalgojumam par pilnu nostrādātu darba laiku jābūt vismaz minimālās algas apmērā – 430 eiro pirms nodokļu nomaksas.

 

Darba devēji skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma īstenošanai līdz 15. jūnijam aicināti pieteikties tajā NVA filiālē, kuras apkalpošanas teritorijā viņi plāno izveidot darba vietas skolēniem. Pieteikuma veidlapu, pretendenta piedāvāto darba vietu sarakstu un darba pienākumu aprakstu var iesniegt elektroniski, parakstot to ar drošu elektronisko parakstu un nosūtot pa NVA filiāles e-pastu, vai klātienē NVA filiālē. Līgumi par pasākuma īstenošanu ar darba devējiem tiks noslēgti ne vēlāk kā nedēļu pirms skolēna nodarbinātības.

 

Jāpiebilst, ka papildus NVA programmai šovasar skolēniem darba vietas – kopumā 245 – vasarā ierasti nodrošina arī Jelgavas pilsētas pašvaldība un skolēniem būs iespēja strādāt no 6. jūlija līdz 28. augustam.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē