26.9 °C, 2.1 m/s, 60.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaNVO var pretendēt uz finansējumu pasākumu rīkošanai ģimenēm
NVO var pretendēt uz finansējumu pasākumu rīkošanai ģimenēm
19/02/2021

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) izsludinājis atklātu projektu pieteikumu konkursu nevalstiskajām organizācijām (NVO) Ģimenei draudzīgas vides veidošana. NVO var pretendēt uz finansējumu līdz pat 15 000 eiro, lai īstenotu pasākumus ģimenisku vērtību godināšanai visā Latvijā.

Programmā pieejamais finansējums organizācijām no valsts budžeta programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” ir 170 000 eiro. 

 

“Augšana ģimeniskā vidē, kur tiek koptas un attīstītas tradīcijas, ir būtisks pamats laimīgai bērnībai un saliedētai sabiedrībai. Lai veicinātu vecākiem un bērniem draudzīgas vides attīstību Latvijas pašvaldībās, programmas ietvaros tiks nodrošināts atbalsts nevalstisko organizāciju iniciatīvām un sabiedrības līdzdalības veicināšanai, vienlaikus sekmējot ģimeņu atbalsta politikas jautājumu risināšanu pašvaldībās,” skaidro Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

 

Programmā plānots atbalstīt projektus, kuri ietver šādus darbības virzienus:

  •  Pasākumi bērniem, tajā skaitā nometņu rīkošana, ģimenisku vērtību godināšanai: pieejamais finansējums ir 100 000 eiro. Vienam projektam minimālais finansējums ir 1500 eiro, maksimālais finansējums ir 10 000 eiro.
  •  Pasākumi ģimenisku vērtību godināšanai: pieejamais finansējums ir 70 000 eiro. Vienam projektam minimālais finansējums ir 1500 eiro, maksimālais finansējums ir 7000 eiro.

Pasākumi ģimenisku vērtību godināšanai ir pasākumi ģimenēm un tās locekļiem neatkarīgi no vecuma un statusa ģimenē – atzīmējamās dienas, tostarp Tēva, Mātes, Ģimeņu diena, dažādas nometnes, neformālās izglītības pasākumi, kultūras, sporta vai atpūtas un citi pasākumi.

 

Vienā projekta pieteikumā var paredzēt darbības un izmaksas vienlaikus abiem atbalstāmajiem darbības virzieniem, kopumā nepārsniedzot vienam projekta iesniedzējam pieejamo maksimālo finansējumu 15 000 eiro. Projekta iesniedzējs konkursā var iesniegt tikai vienu projekta pieteikumu ar neierobežotu skaitu pasākumu. Programmas finansējums veido 100 procentus no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām.

 

Projektu pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 8. marta pulksten 12. Lai saņemtu eksperta konsultācijas par projektu pieteikumu sagatavošanu, projektu pieteicēji tiek aicināti sūtīt savus jautājumus pa e-pastu konkursi@sif.gov.lv, norādot atsauci uz projektu konkursu.

 

Ar pilnu projektu konkursa dokumentāciju iepazīties iespējams tīmekļa vietnē sif.gov.lv.

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija: Sabiedrības integrācijas fonds