17 °C, 1 m/s, 88.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaObligātajai veselības pārbaudei var pieteikties elektroniski
Obligātajai veselības pārbaudei var pieteikties elektroniski
04/09/2019

Jelgavas poliklīnikā nodrošināta iespēja obligātajai veselības pārbaudei (OVP) pieteikties elektroniski – to var izdarīt mājaslapā www.jp.lv. Pieteikums tiks apstrādāts 1–3 dienu laikā, un ar iesniedzēju sazināsies poliklīnikas pārstāvis, vienojoties par vēlamo laiku un nepieciešamajiem izmeklējumiem.

Līdz šim OVP varēja pieteikt tikai telefoniski un tas daudziem klientiem sagādāja neērtības, jo pierakstu tālrunis ir noslogots. Šobrīd pieteikt izmeklējumu iespējams, mājaslapā www.jp.lv aizpildot pieteikuma formu.

 

Būtiski uzsvērt, ka pieteikumā ir iespēja norādīt arī vēlamo pārbaudes laiku, tomēr jāņem vērā, ka tas būs atkarīgs no ārstu pieņemšanas grafika un pieteikumu skaita. Nosūtītais pieteikums tiks apstrādāts 1–3 dienu laikā, un ar pieteicēju sazināsies poliklīnikas kontaktpersona, lai precizētuvizītes laiku un nepieciešamos izmeklējumus.

 

Mainīta arī OVP veikšanas kārtība – turpmāk klients, veicot pārbaudi, poliklīnikā saņems kartīti, kurā norādīti speciālisti un to apmeklēšanas secība. Tāpat, lai samazinātu pārbaudes laiku, klienti aicināti jau iepriekš aizpildīt aptauju par veselības stāvokli. Aptauju var lejupielādēt Jelgavas poliklīnikas mājaslapā.

 

Iedzīvotāji tiek aicināti ņemt līdzi visus ar veselības stāvokli saistītos izrakstus un slēdzienus, kas veikti pēdējā gada laikā slimnīcā vai ambulatorajā ārstniecības iestādē, piemēram, laboratorisko izmeklējumu, plaušu rentgena rezultātus.

 

Jāpiebilst, ka OVP ir jāveic tiem nodarbinātajiem, kuru veselības stāvokli ietekmē vai var ietekmēt veselībai kaitīgie darba vides faktori, kā arī tiem, kuriem darbā ir īpaši apstākļi. OVP veic pirms darba līguma noslēgšanas (pirmreizēja veselības pārbaude), periodiski (periodiskā veselības pārbaude), mainoties veselībai kaitīgajiem darba vides faktoriem (ārpuskārtas veselības pārbaude), pēc darba devēja iniciatīvas vai pēc darba aizsardzības speciālista vai uzticības personas ieteikuma.

 

Jelgavas poliklīnikas klientiem tiek nodrošināti nozīmīgākie OVP nepieciešamie izmeklējumi un speciālistu apskates. Pēc izmeklējumiem arodslimību ārsts sniedz atzinumu par darbinieka veselības stāvokļa atbilstību veicamajam darbam. Jāatgādina, ka pirms došanās uz pārbaudi darba devējam ir jānoformē OVP karte (divos eksemplāros), ņemot vērā darba vides kaitīgos faktorus.

 

OVP tiek veiktas no pirmdienas līdz piektdienai no pulksten 8 līdz 15. Papildu informācija par pārbaudēm pieejama mājaslapā www.jp.lv.

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē