15.3 °C, 2.6 m/s, 84.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSports“Olimpiskā diena 2017”
“Olimpiskā diena 2017”
29/08/2017

“Olimpiskā diena” šogad notiks 22.septembrī 557 vietās visā Latvijā, tostarp arī Jelgavā. Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) cer aktivitātēs iesaistīt jaunu dalībnieku skaita rekordu – 134 854 dalībnieku no 94 pašvaldībām.

 

Vienlaicīgi visās “Olimpiskās dienas 2017” norises vietās pulksten 10 pasākums sāksies ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā svarīgu ikdienas sastāvdaļu. 

 

RADOŠIE KONKURSI

 

Foto konkurss “Mana sporta zāle dabā!” 

  • Foto konkurss notiek skolēniem vecuma grupā no 7. līdz 12.klasei. Konkursa tēmai atbilstošu JPG formāta fotoattēlu (attēla izmērs vismaz 1600px*1200px) īdz š.g. 18.septembrim jāsūta uz e-pastu: sports@sports.jelgava.lv. Iesniegtie darbi no 20. līdz 30.septembrim būs apskatāmi pilsētas publiskajā telpā un iedzīvotāji tiks aicināti balsot par šī gada veiksmīgāko darbu.

Zīmējumu konkurss “Mana sporta zāle dabā!” 

  • Zīmējumu konkursi pirmsskolas un sākumskolas vecuma grupām (līdz 6.klasei ieskaitot) notiek izglītības iestādēs – konkursa darbi tiek zīmēti uz A4 formāta lapas. Veicot izvērtēšanu, izglītības iestādes līdz š.g. 18.septembrim iesniedz 3 (trīs) labākos darbus Jelgavas Sporta servisa centrā (Uzvaras iela 8, Jelgava). Iesniegtie darbi no 20. līdz 30.septembrimbūs apskatāmi pilsētas publiskā telpā un iedzīvotāji tiks aicināti balsot par šī gada veiksmīgāko darbu.

 

Eseju konkurss “Mana sporta zāle dabā!”

  • Eseju konkurss notiek skolēniem vecumā no 7. līdz 12.klasei, apjomā līdz 750 vārdiem notiek izglītības iestādēs. Konkursa tēmai atbilstošus darbus jāiesniedz līdz š.g. 18.septembrim Jelgavas Sporta servisa centrā (Uzvaras iela 8, Jelgava).

“Olimpiskās dienas 2017” norises vietās tiks popularizēti Olimpiskie sporta veidi, Olimpiskās idejas un vērtības; dalībniekiem tiks pasniegti SOK 2017.gada sertifikāti, bet viena labākā komanda pašvaldībā saņems LOK speciālbalvas. 

 

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), atzīmējot savu dzimšanas dienu, aicina visu valstu nacionālās Olimpiskās komitejas organizēt “Olimpisko dienu”, popularizējot Olimpiskās vērtības – draudzību, cieņu un izcilību.

 

Apkopojot visus pašvaldību pieteikumus, dalībnieku skaits “Olimpiskās dienas 2017” pasākumos varētu palielināties par 10 000 un sasniegt gandrīz 135 000 dalībnieku.  

 

Ar “Olimpisko dienu 2017” šogad sāksies “”Eiropas Sporta nedēļas” pasākumu programma, kas norisināsies 23. – 30.septembrī un tās mērķis būs veicināt fiziskās aktivitātes visā Eiropā un tajā iesaistīties tiks aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs.

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē

Sporta servisa centrs

 

Un Latvijas Olimpiskajā komitejā