17 °C, 1 m/s, 88.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiOlimpiskajā dienā kopīga vingrošana un sportiskas aktivitātes
Olimpiskajā dienā kopīga vingrošana un sportiskas aktivitātes
24/09/2012

Piektdien, 28.septembrī, Zemgales Olimpiskajā centrā ar kopīgu rīta vingrošanu tiks atklāta Olimpiskā diena, kurā ikviens dalībnieks varēs piedalīties un pārbaudīt savas prasmes dažādās sporta aktivitātēs.

Foto: klikšķiniet, lai atvērtu attēlu

Piektdien, 28.septembrī, Zemgales Olimpiskajā centrā ar kopīgu rīta vingrošanu tiks atklāta Olimpiskā diena, kurā ikviens dalībnieks varēs piedalīties un pārbaudīt savas prasmes dažādās sporta aktivitātēs.
 
Lai popularizētu Olimpisko kustību, veselīgu dzīvesveidu un godīgas spēles principus sportā, Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) ar vienojošo moto „Pavingrosim!” visā Latvijā rīko Olimpisko dienu. 
 
Olimpiskā diena sāksies ar LOK himnas atskaņošanu, svinīgu karoga pacelšanu un turpināsies ar kopīgu Olimpisko rīta vingrošanu. Līdzīgi kā pērn, arī šogad ikviens iedzīvotājs aicināts izkustēties, vingrojot individuāli mājās vai kolektīvi darba vietā. Vingrošanas video klips “Pavingrosim!” ar Latvijā labi zināmu Olimpiešu līdzdalību būs skatāms LTV7 ēterā plkst.10:10 un translēts tiešraidē radio SWH. Pulksten 10.15 notiks fotokonkurss, kurā dalībniekiem jāsastājas piecu Olimpisko apļu formā un tie jānofotografē. Pulksten 11.30 visi interesenti varēs apmeklēt izstādi „Jelgavas ievērojamākie sportisti”, kuras mērķis ir no jauna iepazīstināt un atgādināt par mūsu pilsētas labākajiem sportistiem dažādos laika posmos un viņu augstvērtīgajiem rezultātiem. Tā piemēram, būs lasāma sportisko sasniegumu informācija par Jāni Lūsi, Arsenu Miskarovu, Elzu Krūmiņu, Kasparu Kambalu un daudziem citiem vecmeistariem, kā arī šodienas spēcīgākajiem sportistiem Mārtiņu Upīti, Gati Pranku, Kalvi Kalniņu, Alīnu Fjodorvu u.tml. Pulksten 12 notiks Tautas skrējiens un skrējiens „Olimpiskie apļi”, kur aicināti piedalīties 1,3km, 2km, un 5km distanču skrējēji.

Savukārt Pēc Olimpiskās dienas sporta aktivitātēm, pulksten 15.00, ZOC Konferenču zālē tiks sveikti Latvijas III Olimpiādes laureāti – tie, kuri šovasar Liepājā guvuši godalgotas vietas. Šeit arī paredzēts prezentēt īpaši Jelgavas sportam veltītu video materiālu, kas plašākai publikai tiks izrādīts ikgadējā „Sporta Laureāta” pasākumā.
 
Pēc pagājušajā gadā veiksmīgi aizvadītās Olimpiskās dienas, šogad pasākuma dalībnieku skaitu plānots gandrīz dubultot, un 28.septembrī Olimpiskās dienas pasākumos piedalīsies 76 tūkstoši skolēni visā Latvijā. Pagāšgad Olimpiskajā dienā Jelgavā piedalījās vairāk nekā 1000 cilvēku.
 
Olimpiskās dienas pasākumi ir bez maksas.
Ar detalizētāku informāciju par Olimpiskās dienas norisi un rīta vingrošanas kompleksu var iepazīties LOK mājas lapā.

Olimpisko dienu Jelgavā organizē Sporta servisa centrs sadarbībā ar ZOC, sporta pedagogiem un „Jelgavas tehnikuma” jauniešiem. Pasākumu atbalsta Red Bull, SIA „Atletika” un SIA „Felikss”.

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē