15 °C, 1.3 m/s, 94.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaOlimpiskajā vienībā iekļauti seši jelgavnieki
Olimpiskajā vienībā iekļauti seši jelgavnieki
12/01/2018

Ir nosaukti 83 Latvijas atlēti, kuri iekļauti Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) 2018. gada vasaras sastāvā. Starp viņiem ir arī seši Jelgavas sportisti. 

Tas ir ievērojams rādītājs, jo sportisti LOV tiek iekļauti, izvērtējot viņu sniegumu aizvadītajā sezonā, turklāt pēdējos gados no mūsu pilsētas tik daudz sportistu vienlaikus nav bijuši iesaistīti LOV.

 

LOV A sastāvā iekļauts Jelgavas karatists Kalvis Kalniņš – šis sporta veids olimpisko spēļu programmā ir tikai kopš 2016. gada, paverot sportistam jaunas iespējas. LOV A sastāvā ir sportisti, kas iekļuvuši labāko astotniekā olimpiskajās spēlēs vai pasaules čempionātā, trijniekā – Eiropas čempionātā, sešniekā – pasaules kausa kopvērtējumā. K.Kalniņš maijā kļuva par Eiropas čempionu karatē.

 

Vēl četri jelgavnieki iekļauti LOV C sastāvā: bokseris Artūrs Ivanovs, cīkstonis Alberts Jurčenko, kanoe airētājs Roberts Lagzdiņš un BMX braucēja Vanesa Buldinska. Lai iekļūtu šajā sastāvā, sportistam jākvalificējas olimpiskajām spēlēm, pasaules čempionātā jāizcīna 13.–16. vieta, Eiropas čempionātā – 9.–12. vieta. Junioru un U-23 vecuma sportistiem kritēriji ir augstāki: junioru pasaules un Eiropas čempionātā jāiekļūst sešniekā, bet U-23 vecuma grupā jāizcīna 4.–6. vieta.

 

Uz individuāliem nosacījumiem LOV iekļauts arī Jelgavas 3×3 basketbolists Edgars Krūmiņš, kurš kopā ar Latvijas izlasi vasarā FIBA Eiropas kausa izcīņā ieguva 1. vietu un labi startēja arī FIBA “Challenger” turnīros un FIBA pasaules tūres posmos, turklāt turnīrā Ķīnā viņš atzīts par sacensību vērtīgāko spēlētāju.

 

Pavisam LOV 2018. gada vasaras sastāvā iekļauti 73 atlēti 16 sporta veidos un vēl 10 sportisti ar atsevišķu LOV valdes lēmumu uz individuāliem nosacījumiem.

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības un sportistu personīgais arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē