17.3 °C, 1.4 m/s, 86.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldībaOtrais NĪN nomaksas termiņš – 1. jūlijs
Otrais NĪN nomaksas termiņš – 1. jūlijs
26/06/2020

Jelgavas pilsētas pašvaldība atgādina, ka šogad nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) otrā ceturkšņa nomaksas termiņš ir 1. jūlijs. Līdz šim NĪN iekasēts 2,4 miljonu eiro apmērā.

Sniedzot atbalstu Jelgavas iedzīvotājiem un uzņēmumiem ārkārtējās situācijas laikā, likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli” noteiktais otrais un trešais 2020. gada NĪN nomaksas termiņš ar Jelgavas domes lēmumu no 15. maija tika pārcelts uz 1. jūliju un no 15. augusta uz 1. oktobri. Novembrī tas paliek nemainīgs – 16. novembris.

 

Jelgavas pilsētas pašvaldības Finanšu nodaļas vadītājas vietnieks nodokļu jautājumos Ingars Bušs stāsta, ka no gada sākuma līdz 11. jūnijam NĪN iekasēts 2,4 miljonu eiro apmērā un tas ir aptuveni 64 procenti no šogad plānotā. Par visu gadu nodokli nomaksājuši apmēram 56 procenti īpašnieku. Šogad Jelgavas pilsētas pašvaldības budžetā ienākumi no NĪN plānoti 3,7 miljoni eiro. 

 

I.Bušs norāda, ka, pamatojoties uz divu Covid-19 krīzes skarto komersantu individuālo iesniegumu, pašvaldība tiem ir pagarinājusi 2020. gada pirmā ceturkšņa samaksas termiņu. Vienošanās ar abiem komersantiem paredz, ka pirmā ceturkšņa NĪN maksājumu, kas kopā veido 907 eiro, tie nomaksās līdz šā gada beigām.

 

Finanšu nodaļa atgādina, ka NĪN maksājumu bezskaidras naudas norēķinu veidā var veikt internetbankā, rūpīgi pārliecinoties par konta atbilstību un to, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu. Būtiski ir maksājuma mērķī precīzi norādīt nodokļa maksātāja personīgā konta numuru par zemi un ēkām, īpašuma adresi vai kadastra numuru, par kuru veikts maksājums. Norēķinus var veikt arī portālā www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv – tur ir pieejami pašvaldības banku konti NĪN samaksai, turklāt nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija.

 

Tāpat samaksāt NĪN var veikalu tīkla “Maxima” kasēs. Par katru maksājumu tiek ieturēta komisijas maksa – 0,50 eiro.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē