23.3 °C, 1.4 m/s, 62.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiOzolskvērā atklāts “Laika vilciens”
Ozolskvērā atklāts “Laika vilciens”
29/03/2019

Noslēdzies koka skulptūru simpozijs. Ozolskvēra dižozols ieguvis jaunas aprises. 20. maijā pulksten 11 Ozolskvērā tika atklāta tēlnieku- Māra Gaiļa un Gundara Kozlovska, no ozola veidota skulptūra “Laika vilciens”.

Tēlnieki skaidro, ka “Laika vilciens” simbolizē to, ko ozols redzējis savā vairāk nekā 250 gadu ilgajā mūžā. Ozols kā materiāls esot ļoti ciets, un grūti padodas apstrādei, taču no ozolkoka veidotās skulptūras ir ilgmūžīgas.

 

Vides objekts ir nepilnus septiņus metrus garš, un tā priekšgalā atrodas lokomotīve, kura velk trīs stilizētus vagonus – Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torni, kas ir ticības simbols, “Academia Petrina”, kas ir izglītības simbols, un Ādolfa Alunāna māju, kas simbolizē kultūru.

 

Pirms gada ozolu, kas auga Ozolskvērā līdzās bērnu rotaļu laukumam un pilsētnieku iecienītai atpūtas vietai pašvaldības speciālisti, arborists, un Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki atzina par stipri bojātu un bīstamu. Lēmums – ozolu nozāģēt, pieņemts, jo tam bija radušies būtiski sakņu sistēmas bojājumi, iztrupējusi stumbra pamatne ar vairākiem vaļējiem dobumiem pie pamatnes, kuros konstatēta brūnā trupe.

 

 

Jelgavas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes “Pasaciņa” audzēkņi apņēmušies dot otru mūžu Ozolskvērā augošajam dižozolam – mazie jelgavnieki salasījuši dižkoka ozola zīles un iedēstījuši melnzemē, lai gaidītu, kad sāks dīkt jaunie ozoliņi.

 

Šo pavasari, Lielās talkas dienā, nozāģētā dižozola vietā, tika iestādīts jauns ozols.

 

Vecāki aicināti izvērtēt sava bērna drošību, iepazīstot vides objektu “Laika vilciens”.

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē