24.5 °C, 2.9 m/s, 79.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPabeigta Tehnoloģiju vidusskolas stadiona rekonstrukcija
Pabeigta Tehnoloģiju vidusskolas stadiona rekonstrukcija
26/06/2019

Noslēgušies Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas stadiona pārbūves darbi – sakārtots skrejceļš, izveidoti vairāki sporta spēļu laukumi un ierīkots plašs āra funkcionālo trenažieru laukums.  Turpmāk stadions būs pieejams ikvienam interesentam, tomēr jāņem vērā, ka šovasar futbola laukumu ar dabīgo segumu izmantot vēl nevarēs – iesētajam zālienam ir jāieaug. Tuvākajā laikā stadionā plānots izvietot arī attiecīgas informatīvas zīmes ar aicinājumu nebojāt iesēto zālienu.

Darbi stadionā tika uzsākti pērnā gada nogalē, un šobrīd norit dokumentācijas sagatavošana objekta nodošanai ekspluatācijā. Stadions piedzīvojis vērienīgas izmaiņas – izbūvēta lietusūdens kanalizācijas un drenāžas sistēma, izveidots gumijas seguma skrejceļš ar četriem skrejceliņiem 300 metru garumā un astoņiem skrejceliņiem 100 metru garumā, ierīkota tāllēkšanas bedre un lodes grūšanas sektors, basketbola laukums ar gumijas segumu un futbola laukums ar dabisko zālienu, kā arī izveidots plašs āra funkcionālo trenažieru laukums. Tāpat projekta īstenošanas gaitā palielināts laukums ar gumijas segumu, kurā atradīsies ugunsdzēsēju mācību tornis, bet tāllēkšanas bedres betona apmales aizstātas ar citām, kam ir gumijas augšmala – lai mazinātu traumu risku.

Stadiona pārbūve veikta, pašvaldībai īstenojot “Interreg V-A” Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektu “Tehniskās bāzes un operatīvo dienestu speciālistu fiziskās kapacitātes uzlabošana Latvijas un Lietuvas pierobežas reģionā (All for Safety)”. Lai paaugstinātu operatīvo dienestu darbības efektivitāti un uzlabotu operatīvo dienestu speciālistu fizisko sagatavotību, gan pārbūvēts Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas stadions, gan arī realizētas arī citas aktivitātes – rīkoti izglītojoši un informatīvi pasākumi, veikts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Jelgavas daļas Dobeles ielā 16 sporta zāles remonts, drīzumā tiks arī piegādāts ugunsdzēsēju fizisko spēju uzlabošanai nepieciešamais inventārs un sporta zāles aprīkojums.

Stadionu galvenokārt izmantos operatīvo dienestu darbinieki fizisko prasmju uzlabošanai un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas skolēni, bet, kad tas nebūs noslogots, stadionu varēs izmantot ikviens interesents.

Stadiona rekonstrukcijas darbus veica SIA “Kulk”. Stadiona pārbūves izmaksas ir 539 117,23 eiro ar PVN. Projekta kopējās izmaksas ir 564 290,38 eiro, no kurām 479 646,82 eiro jeb 85 procenti ir Eiropas Reģionālā fonda finansējums un 84 643,56 jeb 15 procenti – valsts budžeta dotācija un pašvaldības līdzfinansējums.

Plašāka informācija par projektu šeit.

Publicitātes foto.

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē