18.1 °C, 3.3 m/s, 77.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPaciņas un apsveikumi jāizsūta laicīgi, lai adresāti tos saņemtu līdz Ziemassvētkiem
Paciņas un apsveikumi jāizsūta laicīgi, lai adresāti tos saņemtu līdz Ziemassvētkiem
07/12/2020

VAS “Latvijas Pasts” informē, ka pasta uzņēmumi Starptautiskās pasta korporācijas sistēmā publiskojuši datumus, līdz kuriem tiem konkrētajās valstīs jābūt saņēmušiem pasta sūtījumus, lai tos gala adresātiem varētu piegādāt līdz Ziemassvētkiem. Šī informācija ir svarīga, plānojot svētku dāvanu nosūtīšanu ārpus Latvijas robežām, lai adresāti attiecīgajās valstīs tās pagūtu saņemt savlaicīgi.

 

Minētais nosacījums attiecas uz sūtījumu saņemšanu pasta uzņēmumā, nevis robežas šķērsošanu un sūtījuma fiksēšanu attiecīgajā lidostā – jārēķinās, ka no brīža, kad sūtījums pieņemts lidostā, līdz laikam, kad to saņem pasta uzņēmums, var paiet pat vairākas dienas.

 

Gatavojoties gada nogalei, kad visā pasaulē pasta sūtījumu apjoms pieaug vairākkārt, “Latvijas Pasts” aicina savlaicīgi veikt pirkumus vietējos un ārvalstu interneta veikalos, kā arī nosūtīt svētku apsveikumus un dāvanas, lai sūtījumi adresātus Latvijā un ārvalstīs sasniegtu līdz gaidāmajiem svētkiem.

 

Uzņēmumā norāda, ka papildu faktors, kas šogad negatīvi iespaido sūtījumu piegādes iespējas un termiņus, ir Covid-19 ietekme, sašaurinot pasažieru aviopārvadājumus, ar kuriem piegādā pasta sūtījumus, un ierobežojot piegādes nosacījumus konkrētās valstīs.

 

Dažādās valstīs pasta uzņēmumi noteikuši atšķirīgus piegādes datumus pirms Ziemassvētkiem: ir valstis, kuru pasta uzņēmumos noteiktā datumā jābūt saņemtiem visa veida pasta sūtījumiem, lai tos paspētu piegādāt laikus, un ir valstis, uz kuru pasta uzņēmumiem atšķirīgiem sūtījumu veidiem jābūt piegādātiem atšķirīgos datumos. Piemēram, Igaunijas pastā gan vēstulēm, gan sīkpakām, gan pakām jābūt saņemtām līdz 14. decembrim, Lietuvas pastā – vēstulēm un sīkpakām līdz 15. decembrim, pakām – līdz 16. decembrim, Somijas pastā vēstulēm un sīkpakām – līdz 19. decembrim, pakām – līdz 21. decembrim.

 

Savukārt “Latvijas Pastā” gan vietējiem, gan ārvalstu sūtījumiem jābūt saņemtiem līdz 20. decembrim, lai uzņēmums tos pagūtu piegādāt līdz Ziemassvētkiem.​

 

Precīza informācija ar valstīm, kuru pasta uzņēmumos sūtījumiem piegādei līdz Ziemassvētkiem jābūt saņemtiem noteiktos datumos, pieejama ŠEIT. “Latvijas Pasta” mājaslapā šī informācija nepieciešamības gadījumā tiks regulāri atjaunināta un papildināta.

 

 

Foto: pasts.lv

 

Informācija: VAS “Latvijas Pasts”