16.2 °C, 4 m/s, 84.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPagalmu labiekārtošanas programmā šogad būs pieejami 160 000 eiro; prioritāri atbalstīs slēgta tipa atkritumu laukumu izveidi
Pagalmu labiekārtošanas programmā šogad būs pieejami 160 000 eiro; prioritāri atbalstīs slēgta tipa atkritumu laukumu izveidi
25/02/2021

25. februārī Jelgavas domes sēdē apstiprināti grozījumi saistošajos noteikumos, kas nosaka: tās daudzdzīvokļu mājas, kuras pagalmu labiekārtošanas projektos paredzēs izbūvēt slēgta tipa atkritumu laukumus, varēs saņemt pašvaldības atbalstu līdz pat 80 procentu apmērā no kopējām projekta izmaksām. Daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieki aicināti jau pieņemt lēmumus un gatavoties pieteikumu iesniegšanai pagalmu labiekārtošanas programmā.

Domes pieņemtie grozījumi saistošajos noteikumos “Par Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai” paredz, ka pašvaldība līdzfinansē līdz 80 procentiem no atkritumu konteineru novietošanas laukuma izbūves izmaksām, nepārsniedzot 20 000 eiro, ja laukuma izbūvei tiks izmantots pašvaldības izstrādātais tipveida projekts.

 

Jāatgādina, ka Jelgavas pašvaldība pagājušajā gadā piešķīra finansējumu SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” tipveida slēgta atkritumu laukuma projekta izstrādei. Saskaņā ar to slēgto atkritumu laukumu izgatavo no metāla, tam ir jumts, slēdzamas durvis, bet sienas ir no sieta. Novietne ir moduļa veida, piedāvājot dažāda izmēra moduļus atkarībā no mājai nepieciešamā konteineru skaita. Lielākais novietnes izmērs paredzēts astoņu 1100 litru atkritumu konteineru novietošanai.

 

Grozījumi saistošajos noteikumos paredz, ka turpmāk, piešķirot pašvaldības līdzfinansējumu pagalmu labiekārtošanas projektiem, prioritāri tiks atbalstīti tie projekti, kas paredzēs slēgta tipa atkritumu laukumu izbūvi.

 

Kopumā šogad pagalmu labiekārtošanas programmā būs pieejams pašvaldības atbalsts 160 000 eiro apmērā.

 

Domes pieņemtie grozījumi saistošajos noteikumos stāsies spēkā pēc to saskaņošanas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā un publicēšanas “Latvijas Vēstnesī”. Tas nozīmē, ka tiklīdz tiks saņemts ministrijas saskaņojums pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” varēs izsludināt pieteikumu iesniegšanu pagalmu labiekārtošanas programmā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē