23.9 °C, 4.9 m/s, 81.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSports“Paisuma” ātrumlaivu pilotiem viens čempiona un divi vicečempiona tituli
“Paisuma” ātrumlaivu pilotiem viens čempiona un divi vicečempiona tituli
07/10/2022

Sezona noslēgusies Jelgavas kluba “Paisums” ātrumlaivu pilotiem, kuri šosezon startēja gan Latvijas, gan Lietuvas, gan Baltijas čempionātā un izcīnīja Latvijas un Baltijas vicečempiona un Lietuvas čempiona titulu.

Latvijas čempionātam šogad bija paredzēti seši posmi, bet Liepājas posms sliktu laikapstākļu dēļ tika atcelts, paziņojot par to dalībnieku sapulcē sacensību rītā. Līdz ar to Latvijas čempioni tika noskaidroti piecu posmu kopvērtējumā. Vicečempiona titulu gliseru formula “R-1000” klasē izcīnīja kluba “Paisums” pārstāvis Toms Kuķalks, kurš atgriezās pēc deviņu gadu pārtraukuma. Otrs kluba pārstāvis Mārtiņš Lauss laivu klasē “RN-2000” kopvērtējumā ieņem 4. vietu.

 

Sacensībās startēja arī jelgavnieks Jānis Simanovs, kurš gan jau vairākus gadus pārstāv Aizkraukles klubu “Motorsport77”. Lai gan viņu un M.Lausu vieno ģimenes saites, trasē viņi ir sīvākie konkurenti laivu klasē “RN-2000” un lielākoties savā starpā sadala augstākos goda pjedestāla pakāpienus. Tieši J.Simanovs šosezon uzvarēja Latvijas čempionāta kopvērtējumā un kļuva par čempionu.

 

Lietuvas čempionātā šogad bija četri posmi. Tajā piedalījās M.Lauss un J.Simanovs. Kaimiņvalsts čempionāta kopvērtējumā veiksmīgāks bija Mārtiņš, kuram 1. vieta un čempiona tituls, savukārt Jānis palika otrais.

 

Baltijas čempioni tika noskaidroti vienās sacensībās. Tajās laivu klasē “RN-2000” uz augstākā goda pjedestāla kāpa J.Simanovs, bet viņam pie labās rokas stājās 2. vietas ieguvējs M.Lauss.

 

“Sezona bija smaga, bija daudz jāremontē tehnika, ieguldīts laiks, liels darbs un finanses. Sezona ir noslēgusies samērā labi. Žēl, ka tehnisku ķibeļu dēļ Latvijas čempionāta kopvērtējumā neizdevās izcīnīt godalgotu vietu, bet galvu nenokaru, centīsimies mācīties no savām kļūdām,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” norāda M.Lauss, sakot paldies mehāniķiem, ģimenei un atbalstītājiem. Viņš papildināja, ka tehnika, noslēdzoties sezonai, palikusi neskarta un lieli remonti nebūs nepieciešami, un pauda gatavību startēt 2023. gada sezonā.

 

“Sniegums bija stabils, motors – lielisks, laiva – perfekta, prieks braukt,” tā īsumā savu aizvadīto sezonu vērtē J.Simanovs. “Izcīnīts Baltijas un Latvijas čempiona tituls, otro reizi iegūts Gunta Lausa kauss, saņemts Lotāra Millera piemiņas kauss un izcīnīts Lietuvas vicečempiona tituls,” panākumus uzskaita sportists. Viņš aizvadīto sezonu vērtē ar plus zīmi un nākamsezon cer nostartēt vēl kādās sacensībās ārpus Baltijas. “Pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā ik gadu notika tāds kā Eiropas čempionāts “RN” klases braucējiem. 2021. gadā man izdevās tur uzvarēt, gribētu aizstāvēt šo titulu,” tā J.Simanovs.

 

Jāatgādina, ka viens no Latvijas čempionāta posmiem notika arī Jelgavā – ātrumlaivu sacīkstes Lielupē ir viens no skatītākajiem sporta pasākumiem mūsu pilsētā. Šogad sacensības tika atspoguļotas arī RE TV, un kluba “Paisums” vadītājs Valdis Kuķalks lepojas, ka tieši Jelgavā noorganizēts viens no labākajiem un skaistākajiem Latvijas čempionāta posmiem.

 

Foto: no sportistu un Sporta servisa centra arhīva