25.1 °C, 7.7 m/s, 90 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSociālais atbalstsPalielināts pabalsts krīzes situācijā nonākušajām ģimenēm
Palielināts pabalsts krīzes situācijā nonākušajām ģimenēm
25/02/2021

Jelgavas pilsētas domes februāra sēdē pieņemti grozījumi Sociālās palīdzības pabalstu un sociālo garantiju piešķiršanas noteikumos, kas paredz no 80 uz 150 eiro palielināt pabalstu krīzes situācijā ģimenei (personai), kura Covid-19 krīzes dēļ palikusi bez ienākumiem un nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības. Nemainīga gan paliek piemaksa par katru bērnu ģimenē, un tie ir 50 eiro. Krīzes pabalsta apmērs ir palielināts no februāra, līdz ar to iedzīvotājiem, kuri šomēnes jau ir saņēmuši pabalstu līdzšinējā apmērā, tiks veikts tā pārrēķins un ieskaitīta atlikusī summa. Krīzes pabalsts tiks maksāts līdz 30. jūnijam.   

 

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Rita Stūrāne skaidro, ka šādas izmaiņas veiktas, pamatojoties uz grozījumiem Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, lai nodrošinātu lielāku finansiālo atbalstu mājsaimniecībām vai atsevišķām personām, kuras nonākušas krīzes situācijā valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā. “Ņemot vērā ekonomisko situāciju valstī, kas būtiski pasliktinājusies, tiek palielināts krīzes pabalsta apmērs no 80 uz 150 eiro. Arī valsts ir apņēmusies palielināt mērķdotāciju pašvaldībām, sedzot pusi no pabalsta summas,” skaidro R.Stūrāne. Tāpēc bija nepieciešamas izmaiņas pilsētas saistošajos noteikumos.

 

Ja krīzes pabalsta saņēmēja aprūpē ir bērni, tad par katru no viņiem vecāks saņem vēl 50 eiro piemaksu. R.Stūrāne norāda, ka šī summa gan paliek nemainīga.

 

Izmaiņas likumā arī paredz konkrētu termiņu, līdz kuram pabalsts krīzes skartajām ģimenēm un personām tiks maksāts, un tas ir 30. jūnijs.

 

Pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi paredz, ka uz šo pabalstu var pretendēt persona, kura Covid-19 krīzes dēļ zaudējusi darbu un palikusi bez ienākumiem, kā dēļ nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības, ar nosacījumu, ka tā nesaņem nevienu citu valsts finansiālu atbalstu Covid-19 dēļ, piemēram, dīkstāves pabalstu. Sociālo lietu pārvaldē skaidro, ka krīzes pabalsta saņēmēju vidū ir tādas personas, kuras, piemēram, Covid-19 krīzes dēļ zaudējušas darbu, bet uz bezdarbnieka pabalstu pretendēt nevar.

 

Lai saņemtu krīzes pabalstu, personai jāuzraksta iesniegums, pievienojot krīzi apstiprinošus dokumentus, un tas jāiemet speciāli iesniegumiem paredzētajā kastītē pie Informācijas kabineta Sociālo lietu pārvaldē Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 9, jānosūta pa e-pastu soc@soc.jelgava.lv, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, vai jāiesniedz caur portāla Latvija.lv e-pakalpojumu “Iesniegums iestādei”. Ņemot vērā, ka Sociālo lietu pārvaldē klientu apkalpošana iespēju robežās notiek attālināti, iesniegumā lūgums obligāti norādīt tālruņa numuru un/vai e-pasta adresi saziņai.

 

Jāpiebilst, ka krīzes pabalsts tika izmaksāts arī ārkārtējās situācijas laikā pagājušā gada pavasarī un tā izmaksu atsāka novembrī līdz ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu. 2020. gadā Jelgavas pilsētas pašvaldībā pabalsts krīzes situācijā 80 eiro apmērā piešķirts 136 personām un par 72 bērniem piešķirta arī papildu piemaksa. 2021. gada janvārī pabalstu krīzes situācijā saņēma divas personas un piešķirta viena piemaksa par bērnu.

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē