17.3 °C, 2.2 m/s, 81.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPalielināts sadzīves atkritumu normatīvais daudzums un maksa par to apsaimniekošanu
Palielināts sadzīves atkritumu normatīvais daudzums un maksa par to apsaimniekošanu
23/07/2020

Jelgavas pilsētā faktiski izvestais atkritumu daudzums ir ievērojami lielāks nekā apjoms, par kuru maksā iedzīvotāji. Tāpēc no 1,5 līdz 1,9 kubikmetriem gadā ir palielināts sadzīves atkritumu normatīvais daudzums vienam iedzīvotājam daudzdzīvokļu dzīvojamajā mājā un attiecīgi palielināta mēneša maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Par šīm izmaiņām 23. jūlija Jelgavas pilsētas domes sēdē lēma deputāti un tie stājas spēkā no 1. augusta.

Atkritumu apsaimniekošanu Jelgavas pilsētā nodrošina SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” un uzņēmums apjoma palielinājumu pamato ar veikto 165 daudzdzīvokļu māju sadzīves atkritumu daudzuma izvērtēšanu konteineru novietnēs. Apsekotajās mājās pēc namu apsaimniekotāju sniegtās informācijas dzīvo 11 350 personas. Salīdzinot faktiski izvesto sadzīves atkritumu daudzumu ar normatīvos noteikto, tika konstatēts, ka uzņēmums ir izvietojis par 93 konteineriem vairāk un faktiski katru reizi no šīm mājām izved par 35 kubikmetriem vairāk atkritumu, nekā paredzēts. Sadzīves atkritumu normatīvais daudzums vienai personai nav mainīts kopš 2006. gada.

 

Attiecīgi no 1. augusta mēneša maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu vienam daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājam (sadzīves atkritumu normatīvais daudzums 1,9 kubikmetri gadā) būs 3,03 euro bez PVN (3,67 euro ar PVN 21%).

 

Maksa par viena kubikmetra sadzīves atkritumu apsaimniekošanu tiek noteikta 19,17 euro bez PVN (23,19 euro ar PVN 21%). Iepriekš noteiktā maksa par viena kubikmetru sadzīves atkritumu apsaimniekošanu bija 18,70 euro (22,63 ar PVN 21%).   

 

SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” jābrīdina personas, ar kurām noslēgts līgums par sadzīves atkritumu izvešanu, par sadzīves atkritumu normatīvā daudzuma grozījumiem saskaņā ar noslēgtā līguma nosacījumiem.

 

 

2018. gadā vidēji viens iedzīvotājs radīja

  • Eiropas Savienībā – 489 kg atkritumu
  • Latvijā – 407 kg atkritumu
  • Aprēķins pēc 2006. gada normatīviem Jelgavas pilsētā – 225 kg atkritumu

 

Foto: Raitis Supe

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē