10.9 °C, 2.4 m/s, 85.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPapildināti Jelgavas pilsētas simbolikas lietošanas noteikumi
Papildināti Jelgavas pilsētas simbolikas lietošanas noteikumi
20/03/2020

Februāra domes sēdē pieņemts lēmums un 5. martā stājās spēkā grozījumi Jelgavas pilsētas pašvaldības saistošajos noteikumos “Jelgavas pilsētas simbolika”. Noteikumos ir paredzēta iespēja papildināt reklāmkarogu, detalizētāk noteikta Jelgavas pilsētas logotipa lietošanas kārtība un atbilstoši Administratīvās atbildības likuma nosacījumiem precizēta noteikumu izpildes kontrole un administratīvā atbildība par to pārkāpumiem.

Būtiskākās izmaiņas saistošajos noteikumos paredz, ka Jelgavas pilsētas vēsturei nozīmīgās gadadienās reklāmkaroga stilizētā aļņa galvas kontūrzīmējums un uzraksts “Jelgava” var tikt papildināts ar gadskaitli. Tā kā Jelgava šogad svin 755. gadadienu, par godu šim notikumam izveidots Jelgavas pilsētas 755. jubilejas logo – uzraksts “Jelgava” papildināts ar skaitli 755. Lai šogad kopīgi radītu īpašo svētku noskaņu, valsts un pašvaldību institūcijas, juridiskas un fizikas personas aicinātas izmantot Jelgavas jubilejas logotipu savos suvenīros un reprezentācijas materiālos.

 

Noteikumos detalizētāk noteikta arī Jelgavas pilsētas logotipa lietošana, paredzot Jelgavas pilsētas logotipu lietot kopā ar iestādes, kapitālsabiedrības, mākslinieciskās jaunrades vai nevalstiskās organizācijas logotipu. Šie noteikumi attiecas uz pašvaldības izveidotajām iestādēm, kapitālsabiedrībām, kurās pašvaldībai pieder kapitāla daļas, mākslinieciskās jaunrades kolektīviem, kuru darbību finansē pašvaldība, kā arī biedrībām un nodibinājumiem, kuru pasākumus līdzfinansē pašvaldība.

 

Piemēram, izgatavojot suvenīrus un prezentācijas materiālus ar sava kolektīva logo, uz tiem jāizvieto arī Jelgavas pilsētas logotips. Veicinot lokālpatriotismu un apliecinot savu piederību Jelgavai, pilsētas logotipu kopā ar kolektīva logotipu var izvietot ikviena organizācija vai kolektīvs.

 

Savukārt atbilstoši Administratīvās atbildības likumam dome ir noteikusi, ka kontroli par noteikumu izpildi un administratīvā pārkāpuma procesu par noteikumu pārkāpumiem līdz administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanai veiks Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija, bet administratīvā pārkāpuma lietu izskatīs Jelgavas pilsētas domes Administratīvā komisija. Par noteikto prasību neievērošanu attiecībā uz Jelgavas pilsētas karogu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 70 naudas soda vienībām. Naudas soda vienības apmērs ir noteikts Administratīvās atbildības likumā, un tas ir pieci eiro.

 

Noteikumi “Jelgavas pilsētas simbolika” pieejami sadaļā “Saistošie noteikumi”.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē