2.3 °C, 4.2 m/s, 90.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiPapildseansā Jelgavas kultūras namā rādīs filmas “Pansija pilī” pirmās divas sērijas
Papildseansā Jelgavas kultūras namā rādīs filmas “Pansija pilī” pirmās divas sērijas
04/02/2024

Ņemot vērā iedzīvotāju interesi un lielo pieprasījumu, 10. februārī pulksten 15 Jelgavas kultūras namā uz lielā ekrāna pilsētniekiem papildseansā tiks demonstrētas daudzsēriju filmas “Pansija pilī” pirmās divas sērijas. Pārējās filmas sērijas pie skatītājiem Jelgavā nonāks seansos februārī.

Kopumā septiņās aktierkino sērijas filma ataino aizraujošus un komiskus notikumus, kurās topošais rakstnieks Anšlavs Eglītis kopā ar brāli Vidvudu, tēvu Viktoru un viņa dzīvesbiedri Hildu Vīku sāk muižas atjaunošanas darbus un vienlaikus ierīko pansiju, kas kļūst par apkārtnes iedzīvotāju, pagātnes rēgu, pilsētas viesu un latviešu inteliģences attiecību krustpunktu un vienas vasaras skatuvi 20. gadsimta 20. gadu Latvijai, vēsta filmas veidotāji.

Romāns “Pansija pilī”, kura motīvi iekļauti seriāla sižetā, ir darbs, ko raksturo spraigs sižets, humors un pārdomas, kas sniedz ieskatu 20. – 30. gadu Latvijas elites dzīvē. Līdzīgi kā romāns, arī filma vēsta par jaunas ģimenes centieniem atjaunot valsts piešķirtu īpašumu un attēlo tā laika prominentākās kultūras personības – A.Eglīša tēvu dzejnieku Viktoru Eglīti un gleznotāju Hildu Vīku, dzejnieku, rakstnieku Edvartu Virzu, gleznotājus Konrādu Ubānu, Voldemāru Toni, Romanu Sutu un izdevēju Miķeli Goperu.

Šos vēsturiskos A.Eglīša romāna varoņus filmā atveido aktieri Gundars Āboliņš, Rihards Zelezņevs, Kristians Teterovskis, Guna Zariņa, Vilis Daudziņš, Kaspars Znotiņš, Juris Strenga, Dana Bjorka, Dace Everss, Lāsma Kugrēna, Jānis Jarāns, Alise Dzene un daudzi citi.

Jāpiebilst, ka romāna darbība notiek Eglīšu ģimenes jaunajā īpašumā Turaidas pagasta Inciemā, bet filmas izveides mākslinieciskajām vajadzībām tika izmantota Kuldīgas novada apkārtne un Padures muiža. Filmēšana tur notika vēl 2023. gada vasarā, savukārt jau 2024. gada janvāra izskaņā pirmās sērijas piedzīvoja pirmizrādi uz lielā ekrāna.

Īsi pēc pirmizrādes galvaspilsētā, janvāra izskaņā pirmās divas filmas sērijas jau izrādītas Jelgavas kultūras namā un, reaģējot uz pieprasījumu, būs atkal skatāmas 10. februāra papildseansā. Kopējais seansa garums būs 110 minūtes. Turpmākās sērijas un seansi Jelgavā būs pieejami līdz ar jaunu sēriju pirmizrādēm. Proti, 18. februārī pulksten 14 kultūras namā būs skatāma filmas 3. un 4. sērija (kopējais seansa garums 110 minūtes), savukārt 25. februārī pulksten 16 tiks demonstrēta arī filmas 5., 6., un 7. sērija (kopējais seansa garums 165 minūtes).

Biļetes cena uz vienu seansu ir 5 eiro, un to iespējams iegādāties jebkurā “Biļešu paradīzes” kasē vai tiešsaistē www.bilesuparadize.lv.

Filmas režisori ir Andis Mizišs, Marta Elīna Martinsone, Dāvis Sīmanis un Gints Grūbe, filmas operators: Andrejs Rudzāts, producenti: Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe, scenāriju veidojuši Tabita Rudzāte un Ivo Briedis, filmas galvenā māksliniece ir Kristīne Jurjāne, mākslinieks: Jānis Kalniņš, grima māksliniece: Ilze Trumpe, bet kostīmu mākslinieces: Kristīne Jurjāne un Rūta Kuplā. Filma tapusi filmu studijā “Mistrus Media”.