26.1 °C, 2.5 m/s, 58.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPar aizliegumu kāpt uz ledus pagājušajā nedēļā policija veikusi pārrunas ar 80 personām
Par aizliegumu kāpt uz ledus pagājušajā nedēļā policija veikusi pārrunas ar 80 personām
01/03/2021

Saskaņā ar Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja rīkojumu Par paaugstinātas ledus bīstamības perioda noteikšanu līdz pilnīgai ledus izkušanai uz Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā esošo ūdenstilpju ledus atrasties ir aizliegts. Jelgavas Pašvaldības policija, apsekojot Lielupi, Driksu, Svētes upi un Miezītes dīķi, aizvadītajā nedēļā veikusi pārrunas ar 80 personām – 77 zemledus makšķerniekiem, sievieti, kas pa Lielupi pastaigājās kopā ar diviem maziem bērniem, un divām nepilngadīgām meitenēm, kuras bija uzkāpušas uz ledus Pasta salas pludmalē.

Neskatoties uz aizliegumu un operatīvo dienestu brīdinājumiem, ka atrasties uz ledus atkusnī ir ļoti bīstami, daudzi iedzīvotāji tomēr riskē ar savu dzīvību. “Galvenokārt tie ir zemledus makšķernieki – no 24. līdz 28. februārim Pašvaldības policija veica pārrunas ar 77 bļitkotājiem, kuri bija devušies uz ledus Svētes upē, Lielupē pretim Pilssalas skatu tornim, gar Kalnciema ceļu un pie Stacijas ielas,” stāsta Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Matulēna. Ar visiem zemledus makšķerniekiem veiktas preventīvas pārrunas, informējot, ka Jelgavā atbilstoši pilsētas domes priekšsēdētāja rīkojumam uz ūdenstilpju ledus atrasties aizliegts. Pēc pārrunām zemledus makšķernieki devās prom.

 

Ceturtdien pārrunas veiktas arī ar kādu sievieti, kura kopā ar diviem bērniem pastaigājās pa Lielupes ledu, bet sestdien – ar divām nepilngadīgām meitenēm, kuras kāpa uz Lielupes ledus Pasta salas pludmalē.

 

Jāpiebilst, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Jelgavas daļas ugunsdzēsēji aizvadītās nedēļas nogalē veica piecus glābšanas darbus, kas saistīti ar nelaimes gadījumu uz ledus. Tostarp divi cilvēki bija ielūzuši Lielupes ledū Valgundes pagasta teritorijā.

 

VUGD atgādina, ka šobrīd atrasties uz ūdenstilpju ledus ir īpaši bīstami – ledus ir trausls, irdens, strauji kūst un jebkurā brīdī var lūzt. Lūgums arī vecākiem bērniem izskaidrot, ka kāpt uz ūdenstilpju ledus vai vizināties uz ledus gabaliem šobrīd ir dzīvībai bīstami.

 

Jāatgādina, ka rūpēs par iedzīvotāju drošību Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš 23. februārī izdeva rīkojumu “Par paaugstinātas ledus bīstamības perioda noteikšanu”. Tas paredz, ka līdz pilnīgai ledus izkušanai uz Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā esošo ūdenstilpju ledus atrasties ir aizliegts.

 

Rīkojuma izpildi kontrolē Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē