18.7 °C, 2.4 m/s, 79.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPar apkaimju idejām balsojumā saņemtas 1315 jelgavnieku balsis
Par apkaimju idejām balsojumā saņemtas 1315 jelgavnieku balsis
24/08/2022

20. augustā Jelgavas pašvaldības mājaslapā noslēdzās balsojums par nevalstisko organizāciju un privātpersonu iesniegtajām apkaimju teritoriju attīstības idejām. Kopumā balsojumā saņemtas 1315 jelgavnieku balsis un visvairāk balsots par attīstības ideju Būvējot vērtības!, kas paredz Romas ielas rajonā veidot bērnu sporta un rotaļu laukumu.

Pēc balsojuma apkopošanas, apkaimju attīstības ideju konkursa vērtēšanas komisija pārskatīs iespējas realizēt iesniegtās idejas un katra balsojumam nodotā projekta finanšu tāmi. Pēc tam komisija paziņos idejas, kas tiks realizētas.

 

Jāatgādina, ka kopējais pašvaldības finansējums iesniegto ideju īstenošanai šogad ir 30 tūkstoši eiro, bet vienas idejas īstenošanai tas nedrīkst pārsniegt 15 000 eiro. Iedzīvotāju balsojumam bija nodotas piecas apkaimju teritoriju attīstības idejas. Finansējuma piešķiršanai bija virzīti projekti, kas atbilst šādiem kritērijiem: projekta īstenošanas vieta ir sabiedrībai pieejama, publiskā lietošanā esoša ārtelpa; īstenojot projektu, tiek uzlabota apkaimes publiskā infrastruktūra, un šiem uzlabojumiem ir sabiedriski nozīmīga vērtība; projektam nedrīkst būt komerciāls, reliģisks vai politisks raksturs.

 

Konkursa mērķis ir veicināt Jelgavas apkaimju attīstību, iesaistīt iedzīvotājus apkaimju attīstībā, radīt publiski pieejamus uzlabojumus pilsētvidē, veicinot iedzīvotāju sadarbību un radošumu. Vienlaikus pašvaldība iegūst atgriezenisko saiti par nepieciešamajiem pilsētvides uzlabojumiem, kas ir svarīgi jelgavniekiem.

 

PROJEKTI

 

1. “Būvējot vērtības!”

 

BALSIS 616

 

 

Projekta galvenā mērķauditorija ir ikviena persona, kura vēlas socializēties, aktīvi un lietderīgi pavadīt brīvo laiku, vienlīdz veicinot piederību Romas ielas rajonam un kopienai. Iegūstot finansējumu idejai, blakus volejbola laukumam Romas ielas rajonā tiks veidots bērnu sporta un rotaļu laukums. Līdz ar to tiks radīta iespēja visai ģimenei būt kopā un lietderīgi pavadīt brīvo laiku, trenēt izturību un socializēties ar citiem cilvēkiem. Bērnu sporta un rotaļu laukumā tiek plānots: slīdkalniņš, alpīnistu akmeņi, tīklu siena, cauruļveida slīdkalniņš, līdzsvaru attīstošais tiltiņš, šūpoles. Plānotais rotaļu komplekss atbilst vecuma diapazonam no 1 līdz 14 gadiem. Īstenojot projektu, tiks radīts publiski pieejams objekta uzlabojums apkaimē.

 

Projekta pieteikuma iesniedzēja prognozētās izmaksas – 14 849,71 euro.

Iesniedzējs – fiziska persona.

 

2. “Piknika vieta ar iespēju izmantot grilu. Piknika vieta būtu brīvi pieejama visiem iedzīvotājiem”

 

BALSIS 312

 

 

Projekts ir paredzēts visiem jelgavniekiem un pilsētas viesiem. Droša piknika vieta dos iespēju izmantot grilu visiem neatkarīgi no vecuma un sociālā statusa. Piknika vieta plānota netālu no Jelgavas centra, un pie tās varēs piekļūt gan ar transportu, gan kājām. Piknika vietas izbūve jelgavnieku ģimenēm ļaus pavadīt laiku dabā – Driksas krastmalā. Projekts veicinās Jelgavas valstspilsētas apkaimju attīstību, radīs publiski pieejamus uzlabojumus apkaimē.

 

Projekta pieteikuma iesniedzēja prognozētās izmaksas – 13 273,70 euro.

Iesniedzējs – fiziska persona.

 

3. “Dzeramā ūdens brīvkrāns Pasta salā”

 

BALSIS 188

 

 

Projekta ideja ir veicināt dzeramā (nepudeļu) ūdens lietošanu, tādējādi samazinot izlietotās plastmasas un citu veidu atkritumu daudzumu. Brīvkrāna vieta izvēlēta Pasta salā, brīvdabas estrādes tuvumā, jo Pasta salu apmeklē ļoti daudzi jelgavnieki un pilsētas viesi. Dzeramā ūdens brīvkrāns dos iespēju ikvienam jelgavniekam bez maksas uzpildīt savu dzērienu trauku ar kvalitatīvu dzeramo ūdeni, ko piedāvā pašvaldība. Tādējādi tiks uzlabota Pasta salas apkaimes infrastruktūra, padarot to vēl draudzīgāku jelgavniekiem un pilsētas viesiem (nolikuma 5.1. punkts), kā arī tiks radīti publiski pieejams uzlabojums šajā apkaimē, veicinot labo praksi dzeramā ūdens lietošanā un sadarbību atkritumu daudzuma samazināšanā.

 

Projekta pieteikuma iesniedzēja prognozētās izmaksas – 2238,50 euro.

Iesniedzējs – biedrība “Jelgavas attīstībai”.

 

4. Jelgavas pašvaldībai piederošā koplietošanas ceļa ar kad. Nr. 09000040544 daļēja asfaltēšana”

 

BALSIS 172

 

 

Projekta ideja ir uzlabot satiksmes infrastruktūru Jelgavā, Dobeles šosejas 6 rajonā, noasfaltējot daļu no Jelgavas pašvaldībai piederošā koplietošanas ceļa, kas ir vienīgā iebrauktuve teritorijās, kurās jelgavniekiem pakalpojumus sniedz daudzi Jelgavas valstspilsētas nodokļu maksātāji – uzņēmēji. Idejas autoru ieskatā bez ceļa seguma nostiprināšanas ar asfaltu arī turpmākie pasākumi situāciju neuzlabos. Līdz šim pašvaldības iztērētie resursi sniedz īslaicīgus rezultātus.

 

Projekta pieteikuma iesniedzēja prognozētās izmaksas – 14 988,08 euro.

Iesniedzējs – fiziska persona.

 

5. “Sakārtotībai un skaistumam”

 

BALSIS 27

 

 

Projekta ideja ir sakārtot zaļo zonu Robežu ielas un Kalnciema ceļa krustojumā līdz iebraucamajam ceļam sētā un no iebraucamā ceļa gar Kalnciema ceļu līdz nākamajam īpašumam. Ideja paredz turpināt apstādījumus Kalnciema ceļa pusē, tur iestādot ceriņus. Ar projekta realizāciju idejas autori vēlas radīt prieku, skaistumu, sakārtotību un pozitīvas emocijas apkārtnes iedzīvotājiem.

 

Projekta pieteikuma iesniedzēja prognozētās izmaksas – 1718,20 euro.

Iesniedzējs – fiziska persona.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē