27.3 °C, 2.7 m/s, 54.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaPar cilvēku ar invaliditāti atbalstu saka paldies arī jelgavniecei
Par cilvēku ar invaliditāti atbalstu saka paldies arī jelgavniecei
25/11/2020

Jau sesto gadu pēc kārtas Latvijas Republikas tiesībsargs sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” un Latvijas Nacionālo bibliotēku rīko konkursu “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam”. Tā mērķis ir novērtēt un atbalstīt cilvēku ar invaliditāti intereses pārstāvošo nevalstisko organizāciju, kā arī individuālu darbību, tādejādi gan sekmējot labās prakses attīstību cilvēku ar invaliditāti tiesību aizsardzībā, gan arī veicinot sabiedrības izpratni un iesaisti cilvēku ar invaliditāti situācijas uzlabošanā. Šogad balvas tika pasniegtas virtuāli un atzinības raksts pasniegts arī jelgavniecei Irēnai Dominiecei.

Nominācijā “Bērnu atbalsts” par izciliem sasniegumiem, aizstāvot bērnu ar invaliditāti tiesības un intereses dažādās jomās, piemēram, sociālā iekļaušana, tiesības uz kultūru, izglītību, atzinības rakstu ieguva jelgavniece I.Dominiece. Viņa ir sociālā uzņēmuma “Iespēja izaugsmei” vadītāja, un tajā īsteno alternatīvo izglītības un sociālās attīstības sistēmu kā inovatīvu atbalstošu pasākumu kopumu, vērstu uz personības attīstību. Uzņēmums līdzās alternatīvajai izglītībai piedāvā arī sociālā un medicīnas atbalsta pasākumus. I.Dominieci nominācijai izvirzīja Jelgavas Sociālo lietu pārvalde.
 
Balvas pasniegtas arī nominācijās “Izglītotājs”, “Pakalpojuma nodrošinātājs”, “Nodarbinātības veicinātājs”, “Uzdrīkstēšanās” un “Sociālo tīklu balss”. Šogad žūrijas sastāvu veidoja septiņu dažādu nozaru pārstāvji: “Draugiem.lv” runasvīrs Jānis Palkavnieks, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktora vietniece Anda Lamaša, tiesībsargs Juris Jansons, Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis, žurnālists un radio personība Aidis Tomsons, Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levite un Latvijas Pašvaldību savienības padomniece veselības un sociālajos jautājumos Ilze Rudzīte.
 
Pilns apbalvoto saraksts pieejams ŠEIT.
 
 
Foto: Pixabay.com
 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē