Ņemot vērā VBTAI veiksmīgo pieredzi, kas gūta 2007.gadā organizējot skolēnu konkursus, šogad ciešā sadarbībā ar Rīgas Skolēnu domi un citiem Latvijas skolēnu padomju locekļiem, izsludināti trīs jauni konkursi.
Visus interesentus aicinām sūtīt savus darbus līdz š.g. 30.aprīlim Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai (Teātra ielā 3, Rīga, LV-1050). Konkursu nolikumi apskatāmi VBTAI mājas lapā www.bti.gov.lv
„Gan Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 80006008 zvanu analīze, gan bērnu tiesību ievērošanas pārbaudēs konstatētais atklāj, ka izglītības iestādēs pusaudžu vidū aizvien aktuāla ir emocionālā, fiziskā un arī seksuālā vardarbība. Tā ir ļoti nopietna problēma, kuras risināšana ir ilgstoša un nepieciešama nepārtraukti. Šajā procesā lielāko efektu iespējams sasniegt ne tikai sadarbojoties atbildīgām institūcijām un vecākiem, bet gan iesaistot tajā arī pašus skolēnus – uzklausot viņu viedokli par aktuālākajām problēmām un to iespējamiem cēloņiem, kā arī viņu piedāvātajiem risinājumiem,” norāda VBTAI Bērnu tiesību aizsardzības departamenta direktore Inga Millere.
Lai to realizētu, VBTAI jau 2007.gada laikā veikusi vairākus pasākumus. Organizēti konkursi skolēniem, kuru rezultātā tika saņemts turpat pus tūkstotis darbu, kuros skolēni pauduši savas domas, uzskatus un viedokli, kā arī snieguši savus ieteikumus skolas vides uzlabošanā. Vēl pērn decembrī notika pirmais VBTAI organizētais seminārs izglītības iestāžu skolēnu pārstāvjiem no visas Latvijas, kura laikā kopā ar skolēniem tika diskutēts par būtiskākajām problēmām skolā un pašvaldībā, kā arī apspriestas iespējas rast šo problēmu risinājumus. Diskusijas laikā arī izstrādāts plāns tālākai sadarbībai, kas 2008.gadā tiek realizēts: reizi ceturksnī notiek tikšanās atsevišķās darba grupās ar VBTAI reģionālajiem inspektoriem (Rīgā, Kuldīgā, Liepājā, Bauskā, Valmierā, Cēsīs, Gulbenē, Rēzeknē, Daugavpilī), kurās notiek dažādu kopīgu aktivitāšu plānošana, kā arī realizēšana, tai skaitā arī minētie konkursi par iecietības tematiku. Rezultātā visus iegūtos materiālus apkopotā veidā iecerēts izmantot kopīgi organizētajā sociālajā kampaņā „PAR iecietību skolā”.