18.9 °C, 0.7 m/s, 92.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsPar Jelgavas 2022. gada čempionu titulu telpu futbolā cīnīsies astoņas komandas
Par Jelgavas 2022. gada čempionu titulu telpu futbolā cīnīsies astoņas komandas
14/11/2022

Jau 20. novembrī sāksies Jelgavas futbola čempionāts Ziema 2022, kurā komandas sacentīsies telpu futbolā formātā 5:5. Šogad par čempionu titulu cīnīsies astoņas komandas.

Čempionātā piedalīsies komandas “JFC-87” un FK “LLU” no Jelgavas, FK “Ozolnieki” un FK “Ozolāne” no Jelgavas novada, FK “Olaine” no Olaines, “Hardcore Emo Party” no Dobeles, “Bauska” no Bauskas un FK “Union” no Rīgas. “Lai gan interesi izrādīja vēl divas komandas, tomēr tika nolemts, ka čempionātā startēs astoņas komandas, jo tad turnīrā katrai komandai sanāk izspēlēt ar katru, un sportiskajā ziņā tas ir interesantāk un godīgāk nekā, ja komandas dala apakšgrupās,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” norāda turnīra organizators Ainārs Tamisārs.

 

Spēles notiks 20., 27. novembrī, 4., 11., 18. decembrī un 8. un 15. janvārī Zemgales Olimpiskajā centrā. Katru dienu tiks aizvadītas četras spēles, kuru sākums pulksten 11, 12, 13 un 14.  

 

Spēles laiks būs 2×20 minūtes. Spēles formāts 5:5 (vārtsargs un četri laukuma spēlētāji). Par uzvaru spēlē komandai tiks piešķirti trīs punkti, par neizšķirtu – viens punkts, par zaudējumu – nulle punktu. Komandu vietas tiks noteiktas pēc lielākās punktu summas pēc visām spēlēm. Ja divām vai vairākām komandām būs vienāds punktu skaits, augstāku vietu ieņems komanda, kam: labāki rādītāji savstarpējās spēlēs (punkti, vārtu starpība, iesistie vārti), vairāk uzvaru visās spēlēs, labāka gūto un zaudēto vārtu starpība visās spēlēs, vairāk gūto vārtu visās spēlēs. Ja arī visi šie rādītāji būs vienādi, tad augstākās vietas ieguvējs tiks noskaidrots piecu soda sitienu izspēlē. Komandai, kas izstāsies vai tiks izslēgta no sacensībām, atlikušajās spēlēs tiks ieskaitīti zaudējumi ar 0:3, ja tā nospēlējusi vismaz 50 procentus spēļu. Ja nospēlēts mazāk nekā 50 procenti spēļu, visi spēļu rezultāti tiks anulēti. 1.–3. vietas ieguvēji tiks apbalvoti ar medaļām. Čempioni un medaļu ieguvēji tiks apbalvoti 15. janvārī pēc pēdējās spēles – ap pulksten 15. 2021. gadā čempionu titulu izcīnīja FK “LLU”.

 

Sacensības organizē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs” sadarbībā ar biedrību “Jaunatnes futbola centrs Jelgava”, lai popularizētu un attīstītu amatieru futbolu Jelgavā un veicinātu Jelgavas iedzīvotāju pievēršanos aktīvam dzīvesveidam. Biedrība kopā ar “Sporta servisa centru” šogad rīkoja arī Jelgavas futbola čempionātu “Rudens”, kurā formātā 7:7 piedalījās četras komandas un uzvarēja FK “LLU”.

 

“Amatieru futbola komandas vasarā vairāk iecienījušas vienas dienas turnīrus, kuros viss tiek izspēlēts un uzvarētāji noskaidroti vienā dienā. Tāpēc nākamgad ir iecere mainīt vasaras/rudens čempionāta formātu un rīkot to kā vienas dienas turnīru,” piebilst A.Tamisārs.

 

Foto: Jelgavas Sporta centrs