19.8 °C, 1.5 m/s, 82 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsPar Jelgavas čempioniem basketbolā kļuvusi komanda “NĪP”
Par Jelgavas čempioniem basketbolā kļuvusi komanda “NĪP”
17/12/2022

Noslēdzies Jelgavas čempionāts basketbolā. Finālā pārspējot komandu “Valauto/Toma-noma.lv”, pirmo reizi par čempioniem kļuva komanda “NĪP”.

“Tas bija mūsu komandas šā gada mērķis, uz kuru šoreiz arī ļoti mērķtiecīgi gājām,” norāda finālspēles vērtīgākais spēlētājs jeb MVP Kalvis Krūmiņš no komandas “NĪP”, uzsverot, ka pilsētas čempiona tituls gan viņam personīgi, gan visai komandai ir svarīgs.

 

Finālspēle sākās ar “NĪP” izrāvienu 13:0, un lielāko spēles daļu pretinieki centās šo starpību sadeldēt. Pilnībā tas viņiem izdevās tikai ceturtās ceturtdaļas sākumā, kad “Valauto/Toma-noma.lv” ne tikai panāca pretiniekus, bet pirmo reizi arī izvirzījās vadībā, tādējādi nodrošinot intrigu līdz spēles beigās. Spēle noslēdzās ar rezultātu 94:82 komandas “NĪP” labā. “Sajūtas ir fantastiskas, jo mums visiem kopā izdevās sasniegt savu mērķi – izcīnīt 1. vietu –, turklāt dažiem spēlētājiem šis ir pēdējais gads “NĪP” sastāvā,” tā K.Krūmiņš.

 

Čempionu vienības sastāvā spēlēja Edgars Ķīvītis, Ģirts Pommers, Renārs Indriksons, Mārtiņš Ivanovs, Artūrs Rutkovskis, Artis Kupstis, Armands Kārkliņš, Rainers Blūms, Mareks Doroškevics, Artis Putniņš, Jānis Ābols, Emīls Silavs, Jānis Kokins, Kalvis Krūmiņš, Kaspars Balandīns un Oskars Rungevics.

 

Spēlē par 3. vietu tikās komandas “Doks” un “Rokiji”. Uzvarot ar 106:79, bronzas medaļas kaklā kāra “Rokiji”. “Tā kā mēs, gan ar citu nosaukumu, šogad startējam arī reģionālajā basketbola līgā, un daļa mūsu komandas biedru šajā čempionātā spēlēja komandā “Rokiji”, tad prieks arī par viņiem,” norāda K.Krūmiņš, piebilstot, ka ārpus laukuma visi čempionāta dalībnieki ir draugi.

 

Šogad par čempionu titulu cīnījās septiņas komandas: “NĪP”, “Valauto/Toma-noma.lv”, “Doks”, “Rokiji”, “Vilki”, “Alvila dēli” un “Skandijs/ERTE Grupa”. Dalībnieku vidū nebija pērnā gada čempionu “Kultūra”. “Nē, nebija tā, ka mēs priecātos, uzzinot, ka esošie čempioni nepiedalīsies čempionātā – jo vairāk komandu piedalās, jo interesantāk un spraigākas cīņas,” vērtē K.Krūmiņš.

 

Vispirms komandas aizvadīja apļa turnīru, septiņās kārtās tiekoties katra ar katru. Noslēdzoties regulārajam turnīram, tika noskaidroti ceturtdaļfināla pāri. Regulārā turnīra līderi – “Rokiji”, kuri uzvarēja visas sešas spēles, – automātiski iekļuva pusfinālā, bet pārējās sešas komandas cīnījās ceturtdaļfinālā. Pāru uzvarētāji iekļuva pusfinālā, kur, savukārt, tikai noskaidrots, par kāda kaluma medaļām komandas cīnīsies finālā.

 

Noslēdzoties čempionātam, pirmo trīs vietu ieguvēji tika pie medaļām un naudas balvām – 3. vietai 100 eiro, 2. vietai 200 eiro, 1. vietai 300 eiro –, kā arī tradicionāli tika pasniegtas individuālās balvas. Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju tika atzīts Uvis Strogonovs no “Valauto/Toma-noma.lv”, turnīra labākais piespēlētājs – Edgars Krūmiņš no “Valauto/Toma-noma.lv”, labākais cīņā par atlēcošajām bumbām – Viesturs Šulcs no komandas “Doks”.

 

Čempionāts tiek rīkots, lai popularizētu un attīstītu amatieru basketbolu Jelgavā, paaugstinātu sportisko meistarību un fizisko sagatavotību un veicinātu iedzīvotāju iesaistīšanos aktīvās un regulārās sporta nodarbībās. To rīkoja Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs” sadarbībā ar biedrību “Basketbola klubs “Jelgava””.

 

Foto: Jelgava.lv