24.7 °C, 4.7 m/s, 49.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaPar laulību reģistrāciju dzimtsarakstu nodaļā un baznīcā
Par laulību reģistrāciju dzimtsarakstu nodaļā un baznīcā
03/12/2020

Ņēmot vērā to, ka valstī joprojām spēkā ir aizliegums par jebkādiem privātiem pasākumiem (izņemot pasākumus vienas mājsaimniecības ietvaros), tajā skaitā kāzu svinību pasākumiem, kuros plānots pulcēties vairākiem cilvēkiem vienkopus. Šobrīd ir atļauta laulību reģistrācija dzimtsarakstu nodaļā vai baznīcā, klātesot tikai personām, kuras vēlas noslēgt laulību un diviem pilngadīgiem lieciniekiem.

Tieslietu ministrija norāda, ka laulības kā juridiska fakta reģistrācija dzimtsarakstu nodaļā un baznīcā ir iespējama tikai gadījumos, kad dzimtsarakstu nodaļa vai baznīca spēj nodrošināt personu savstarpējo divu metru distanci un ir iespējams ievērot citus noteiktos sociālās (fiziskās) distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumus.

 

Ja dzimtsarakstu nodaļā vai baznīcā nav iespējams nodrošināt personu savstarpējo divu metru distanci un nav iespējams ievērot citus noteiktos sociālās (fiziskās) distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumus, tad attiecīgajā dzimtsarakstu nodaļā vai baznīcā laulības reģistrācija šobrīd nav iespējama.

 

Tieslietu ministrija aicina personas būt atbildīgas un rūpīgi izvērtēt nepieciešamību šobrīd veikt laulības reģistrāciju, kā arī pirms laulības reģistrācijas lūgums sazināties ar dzimtsarakstu nodaļu vai baznīcu par tās iespējām nodrošināt visus nepieciešamos drošības pasākumus.

 

Dzimtsarakstu nodaļu kontaktinformācija pieejama Tieslietu ministrijas mājaslapā.

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Tieslietu ministrijā