-1.8 °C, 4.3 m/s, 91 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPar parakstu vākšanas vietām
Par parakstu vākšanas vietām
22/02/2008

Parakstu vākšana likumprojekta “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” ierosināšanai notiks no šā gada 12.marta līdz 10.aprīlim.

Jelgavā noteiktās parakstu vākšanas vietas par Satversmes grozījumu ierosināšanu ir Miezītes bibliotēkā (Dobeles šosejā 100), pašvaldības aģentūrā „Kultūra”(Kr.Barona ielā 6), Jelgavas 1.sanatorijas internātpamatskolā (Institūta ielā 6) un LLU Veterinārmedicīnas fakultātē (K.Helmaņa ielā 8).

Pašvaldības aģentūrā „Kultūra” noteiktā parakstu vākšanas vieta ir pieejama cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Likums „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu” nosaka, ka uz katriem desmit tūkstošiem vēlētāju iekārtojama viena parakstu vākšanas vieta. Pēc jaunākajiem Centrālās vēlēšanu komisijas datiem, Jelgavā ir 40 257 balsstiesīgie iedzīvotāji. Tas nozīmē, ka šobrīd katrā no četriem iecirkņiem teorētiski ir piesaistīti apmēram 10 060 balsstiesīgo iedzīvotāju.

Pieredze rāda, ka Jelgavā noteiktajās parakstu vākšanas vietās parasti apkalpo lielāku vēlētāju skaitu,  taču Jelgavas pašvaldība atvērs piekto parakstu vākšanas vietu. Parakstu vākšanas vieta varētu atrasties Jelgavas Valsts ģimnāzijā.
Par piektās parakstu vākšanas vietas noteikšanu lems Jelgavas Dome ārkārtas sēdē pirmdien, 25.februārī, pulksten 17.00.

1.februārī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniedza vēlētāju parakstītu likumprojektu „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē”. Iesniegtais likumprojekts paredz grozīt Satversmes 78. un 79. pantus, nosakot, ka ne mazāk kā vienai desmitajai daļai vēlētāju ir tiesības rosināt Saeimas atlaišanu.

Ja parakstu vākšanā Satversmes grozījumu projektu atbalstīs ne mazāk kā viena desmitā daļa no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 149 064 vēlētāji, CVK Satversmes grozījumu projektu nodos Valsts prezidentam, kurš to iesniegs parlamentā.

Vēlētāju iesniegtais Satversmes grozījumu projekts stāsies spēkā, ja Saeima to pieņems bez labojumiem. Savukārt, ja Saeima iesniegto likumprojektu noraidīs vai pieņems ar grozījumiem, būs jārīko tautas nobalsošana.


Informācija sagatavota
Jelgavas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību sektorā