27.1 °C, 4.1 m/s, 57.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPar pulcēšanās ierobežojuma pārkāpumu soda 19 personas, 14 cilvēkiem izteikts mutisks aizrādījums
Par pulcēšanās ierobežojuma pārkāpumu soda 19 personas, 14 cilvēkiem izteikts mutisks aizrādījums
29/03/2021

Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija aizvadītajā nedēļā par pulcēšanās ierobežojuma pārkāpumu sastādījusi 19 lēmumus, kopumā naudas sodos piemērojot 2960 eiro. Lielākais piemērotais naudas sods ir 600 eiro. Tāpat policija izteikusi 14 mutiskus aizrādījumus.

Pašvaldības policija turpina pastiprināti kontrolēt, vai iedzīvotāji ievēro ārkārtējās situācijas laikā ieviestos ierobežojumus Covid-19 izplatības mazināšanai. Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Matulēna norāda, ka aizvadītajā nedēļā pieaudzis pulcēšanās gadījumu skaits un galvenokārt tie visi saistīti ar kopīgu alkohola lietošanu, trokšņošanu un sabiedriskās kārtības traucēšanu. Policija pilsētā apsekojusi vairākas adreses, konstatējot cilvēku no dažādām mājsaimniecībām pulcēšanos, tostarp neatļauti pulcējušies nepilngadīgi jaunieši, kuri turklāt lietoja alkoholiskos dzērienus. Trijos gadījumos sastādīts lēmums, piemērojot 30 eiro sodu, divos gadījumos piemērots 50 eiro sods, četri lēmumi sastādīti par 100 eiro lielu sodu, astoņi – par 150 eiro sodu, bet divos gadījumos par klaju pulcēšanās ierobežojumu pārkāpšanu un agresīvu uzvedību piemērots naudas sods 600 eiro. “Tāpat Pašvaldības policija aizvadītajā nedēļā izteikusi 14 mutiskus aizrādījumus par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu pārkāpumiem,” piebilst S.Matulēna.

 

Pašvaldības policijas palīdzība pagājušajā nedēļā bija nepieciešama arī vairākās tirdzniecības vietās, lai atrisinātu konfliktus starp apsardzes darbiniekiem un veikala klientiem. Galvenokārt tie bijuši par sejas un deguna aizsargmasku nelietošanu, lai gan tas ir obligāts epidemioloģiskās drošības pasākums. “Vienā gadījumā klients veikalu apmeklēja, lietojot sejas vairogu, taču februārī veiktie grozījumi Ministru kabineta noteikumos paredz, ka segas vairogu atļauts izmantot tikai kopā ar sejas masku. Pircējs policijai paskaidroja, ka apsardzes darbinieks, izsniedzot iepirkumu grozu, viņam nav aizrādījis, bet, ejot ārā no veikala, aizturēts un izsaukta policija. Vīrietis paskaidrojis, ka veikalu regulāri apmeklē, lietojot vairogu, un līdz šim neviens viņam nav aizrādījis, ka tas jālieto tikai kopā ar sejas masku,” stāsta S.Matulēna, norādot, ka policija veikala klientu iepazīstināja ar aktuālajiem noteikumiem.

 

Svētdien policijas palīdzība bija nepieciešama Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem, lai uz ātrās palīdzības automašīnu no mājas nogādātu kādu ar Covid-19 slimu personu.  

 

Policija turpina uzraudzīt un kontrolēt, vai pilsētā iedzīvotāji ievēro šobrīd spēkā esošos ierobežojumus Covid-19 izplatības mazināšanai.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē