25.9 °C, 5.1 m/s, 49.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaPar sejas maskas nelietošanu var sodīt
Par sejas maskas nelietošanu var sodīt
20/11/2020

No piektdienas, 20. novembra, par mutes un deguna aizsega nelietošanu normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos piemēros brīdinājumu vai naudas sodu līdz 50 eiro, paredz grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā.

Policija sabiedriskās vietās veiks atsevišķus masku nēsāšanas kontroles pasākumus, lai pārbaudītu vai iedzīvotāji lieto mutes un deguna aizsegus publiskās vietās. Tāpat, saņemot informāciju par iespējamiem pārkāpumiem, policija uz to reaģēs. Kā informē Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Matulēna, Jelgavā jau kopš pirmo noteikumu par masku nēsāšanu stāšanās spēkā, tiek uzraudzīta to ievērošana. Tā, piemēram, no 16. līdz 19. novembrim Jelgavā preventīvas pārrunas par masku nenēsāšanu veiktas 41 reizi kopumā 14 tirdzniecības vietās un Jelgavas dzelzceļa stacijā. Papildus tam apmeklēti vēl 35 objekti, tostarp veikali, skaistumkopšanas saloni un aptiekas, kur pārkāpumi nav fiksēti. Sākot ar 20. novembri darbs turpinās pastiprinātā režīmā.

 

Tāpat likums nosaka, ka no 20. novembra trūcīgām un maznodrošinātām personām ir pieejami pašvaldības nodrošināti mutes un deguna aizsegi. Kā skaidro Tieslietu ministrijā, šai vajadzībai ir paredzēts iegādāties vairākkārt lietojamās maskas divu eiro vērtībā, kuras varēs mazgāt vismaz 30 reizes. Vairāk par masku izdali Jelgavā – ŠEIT.

 

Jāpiebilst, ka dienu iepriekš, 19. novembrī, stājās spēkā noteikumi, kuri paredz, ka personas bez sejas maskām nedrīkst ielaist publiskās iekštelpās, savukārt pakalpojuma sniedzējs nevar apkalpot personu bez sejas maskas.

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē