25.2 °C, 4.7 m/s, 47.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPar tematiskām lasāmvielām stāsta ciklā “Irbes izlase”
Par tematiskām lasāmvielām stāsta ciklā “Irbes izlase”
14/02/2021

Jelgavas pilsētas bibliotēkā uzsākts jauns cikls “Irbes izlase”, kas reizi mēnesī videostāstos iepazīstinās ar bibliotēkā atrodamām grāmatām par dažnedažādām tēmām. Par cikla simbolu izvēlēts gada putns laukirbe, reizē stāstot ne vien par interesantām lasāmvielām, bet arī daudzinot Zemgales laukos sastopamo putnu.

Kā informē Jelgavas pilsētas bibliotēkas Informācijas nodaļas vadītāja Baiba Īvāne, cikla video plānoti katra mēneša pirmajā piektdienā, katru izlasi veidojot par konkrētu tēmu. Pirmā “Irbes izlase” Valentīna dienai par godu stāsta par mīlestības tēmai veltītām grāmatām, kuras ikvienam pieejamas Jelgavas pilsētas bibliotēkā un tās filiālēs. Februārī lasītāji var iepazīt armēņu rakstnieces Abgarjanas Narinē romānu “No debesīm nokrita trīs āboli”, kā arī citus ārzemju un latviešu autoru darbus. Februāra “Irbes izlase” video formātā pieejama ŠEIT.

 

Par gada putnu šogad Latvijā izvēlēta laukirbe un par gada augu parastā ķimene, jo abas pēdējos gados savvaļā ir stipri apdraudētas. Kā skaidro bibliotēkā, tā kā Jelgava lepojas atrasties Zemgales pašā viducī, ar stāstu ciklu cerēts palīdzēt daudzināt gan gada putnu, gan augu, kas bieži sastopami arī tuvējā apkārtnē. Ikdienas darbs bibliotēkā nereti ir tikpat nepamanāms kā irbīte, bet rezultāts svarīgs kā ķimenīte uz ķimeņmaizītes, tāpēc vietējo dabas vērtību klātesamība caurvīs arī stāstus par grāmatām, pamato bibliotekāri.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas bibliotēka

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē