23.7 °C, 2.2 m/s, 89.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPārbauda rotaļu un aktīvās atpūtas laukumu iekārtas, atsevišķos laukumos uzstādīs jaunas
Pārbauda rotaļu un aktīvās atpūtas laukumu iekārtas, atsevišķos laukumos uzstādīs jaunas
29/04/2021

Aprīļa beigās sākta atsevišķu bērnu rotaļu un aktīvās atpūtas laukumu iekārtu, kas nolietojušās, noņemšana, informē pašvaldības iestādē “Pilsētsaimniecība”. Atsevišķas bērnu rotaļu un aktīvās atpūtas laukumu iekārtas tiks noņemtas un aizvietotas ar jaunām vai remontētām, savukārt jaunas rotaļu iekārtas šogad plānots uzstādīt Ozolskvērā un Loka maģistrālē 5.

Kā skaidro iestādē “Pilsētsaimniecība”, ir izveidots noņemamo vai nomaināmo iekārtu plāns, kura realizācija notiks pakāpeniski, lai kāds rotaļu vai vingrošanas laukums uz ilgu laiku nepaliek bez iekārtām un iespējām tās izmantot. Pamazām tiks izvietotas arī ierīču informatīvās zīmes, kādam vecumam tās paredzētas un kā pareizi jālieto.

 

Kā pirmais, kur sākti darbi, ir rotaļu laukums Satiksmes ielā 33, kur noņemts bērnu rotaļu komplekss. Tur plānots uzstādīt jaunu iekārtu – namiņu ar smilšu kasti. Jāpiebilst, ka šajā rotaļu laukumā jau nākamgad, saskaņā ar pieejamo finansējumu, plānota pilnīga renovācija.

 

Nolietoto un bīstamo rotaļu iekārtu noņemšana plānota Raiņa parkā, Asteru ielā 16, Vaļņu ielas skvērā, Kooperatīva ielā 8 – katrā pa vienai iekārtai. Raiņa parkā tiks noņemts dubultais slēpošanas imitācijas āra trenažieris, Asteru ielā – šūpoles uz atsperes un Vaļņu ielā – karuselis.  Arī aktīvās atpūtas laukumos Kooperatīva ielā un Skolotāju ielā tiks noņemti vingrošanas iekārtu elementi, kurus izvērtēs un, ja nepieciešams, nomainīs ar jauniem. Tuvākajā laikā plānots uzsākt jaunu ierīču uzstādīšanu bērnu rotaļu laukumā Ozolskvērā un Loka maģistrālē 5, kur plānota pilnīga rotaļu iekārtu nomaiņa ar jaunām.

 

“Ikdienā rūpējamies par bērnu rotaļu un aktīvās atpūtas laukumu un iekārtu drošu lietošanu, tiek sekots līdzi tīrībai, kārtībai, tehniskajam stāvoklim un nepieciešamības gadījumā tiek organizēts iekārtu, seguma vai aprīkojuma remonts vai noņemšana. Pavasaros pirms aktīvās siltās sezonas organizējam smilšu papildināšanu vai nomaiņu smilšu kastēs, lauztu vai bīstamu ierīču noņemšanu un remontdarbus vai jaunu ierīču uzstādīšanu pieejamā finansējuma ietvaros,” stāsta “Pilsētsaimniecība” pārstāve Kristīne Lazdiņa, piebilstot, ka pašvaldības apsaimniekošanā esošo rotaļu laukumu pārbaude pilsētā veikta saskaņā ar 2020. gada 7. janvāra Ministru kabineta noteikumiem Nr. 18. “Spēļu un rekreācijas laukumu drošuma noteikumi”. Minētie noteikumi nosaka nepieciešamos pasākumus, kontroles un uzraudzības kārtību radīto risku novēršanai vai mazināšanai publiskajā ārtelpā izbūvētu publiskai lietošanai paredzētajiem spēļu un rekreācijas laukumiem, kā arī tajos esošajām iekārtām un aprīkojumam.

 

Jelgavas pilsētā ir septiņpadsmit bērnu rotaļu laukumi un septiņi aktīvās atpūtas laukumi ar āra trenažieriem, ko apsaimnieko “Pilsētsaimniecība”. To saraksts pieejams ŠEIT.

 

Jāpiebilst, ka pilsētas ārtelpā publiski pieejami ir ne tikai pašvaldības apsaimniekošanā esoši bērnu rotaļu un vingrošanas laukumi, bet arī daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pagalmos vai privātīpašumos esošie laukumi. Iestādes speciālisti, veicot ikdienas pilsētas apsekošanu, ir konstatējuši, ka arī daudzdzīvokļu dzīvojamo māju piesaistītajos zemesgabalos publiskajā ārtelpā ir rotaļu iekārtas ar vizuāli neapmierinošu tehnisko stāvokli vai nolietojušās. Nosūtot vēstules jau 2020. gada nogalē vairākiem daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimniekotājiem jautājuma aktualizēšanai ar dzīvokļu īpašniekiem, arī citi rotaļu un vingrošanas laukumu apsaimniekotāji vai īpašnieki tikuši aicināti izvērtēt un organizēt apsaimniekoto dzīvojamo māju piesaistītajos zemesgabalos esošo publiski pieejamo rotaļu iekārtu un rotaļu laukumu segumu atbilstības izvērtēšanu drošības standartiem, lai nepieciešamības gadījumā veiktu iekārtu labošanu vai noņemšanu.

 

Vienlaikus uzrunāti arī bērnu rotaļu laukumu lietotāji, kuri aicināti būt saudzīgiem pret ierīcēm un aprīkojumu, izvērtēt bērnu vajadzības un iespējas. Būtistki ievērot to, ka rotaļu ierīces, kas ir viegli pieejamas, domātas mazākiem bērniem, un ierīces, kurām ir grūtāk piekļūt, domātas lielākiem bērniem. Vecāki aicināti būt atbildīgiem un nepakļaut mazākos bērnus riskam, ieceļot viņus ierīcēs, kas paredzētas lielākiem bērniem. Vecākiem ir jāizvērtē vai bērns attiecīgajā ierīcē var tikt ar visu galā pats.

 

Par konstatētām bīstamības pazīmēm vai bojājumiem kādā no bērnu rotaļu vai aktīvās atpūtas laukumiem iedzīvotāji lūgti nekavējoties informēt Pašvaldības operatīvās informācijas centru pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

 

 

Foto un informācija: “Pilsētsaimniecība”