23.7 °C, 3.8 m/s, 78.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPārbaudes par sejas masku nēsāšanu publiskās vietās Jelgavā veic regulāri
Pārbaudes par sejas masku nēsāšanu publiskās vietās Jelgavā veic regulāri
27/11/2020

Jau nedēļu visā Latvijā spēkā ir grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kas paredz, ka par mutes un deguna aizsega nelietošanu normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos piemēros brīdinājumu vai naudas sodu līdz 50 eiro. Šajā laikā Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija strādā pastiprinātā režīmā, apsekojot pilsētas veikalus, tirgu un citas publiskas vietas.

Kā informē Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Matulēna, aizvadītās nedēļas laikā apsekotas vairāk kā 50 tirdzniecības vietas. Pārbaužu laikā informatīvā uzraksta par sejas aizsargmasku obligātu lietošanu un 2 metru distances ievērošanu neesamība pie tirdzniecības vietu ieejas durvīm tika konstatēta trīs gadījumos, par sejas aizsargmasku nelietošanu pārdevējiem tika izteikti trīs mutiski aizrādījumi un vienā gadījumā tika piemērots administratīvais sods. Savukārt tirdzniecības vietu apmeklētājiem par sejas aizsargmasku nelietošanu izteikti četri mutiski aizrādījumi, un piemērots  viens administratīvais sods. Tāpat, patrulējot Jelgavas ielās, četrām personām piemērots administratīvais sods par 2 metru distances neievērošanu sabiedriskā vietā.

 

Jelgavas pilsētas pašvaldības policija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un lietot sejas aizsargmaskas visās tirdzniecības vietās, arī tirgū un ielu tirdzniecības vietās, ievērojot 2 metru distanci.

 

Jāpiebilst, ka tirdzniecības vietā vienam apmeklētājam jāparedz ne mazāk kā 10 kvadrātmetri no publiski pieejamās telpu platības. Pie ieejas veikalā ir jānorāda informācija par maksimāli pieļaujamo apmeklētāju skaitu, tostarp svešvalodā.

 

Sestdienās, svētdienās un svētku dienās tirdzniecības centros, kur publisko telpu platība ir vismaz 10 000 kvadrātmetri vai kur ir vismaz 10 tirdzniecības vietas, var darboties:
  • pārtikas veikali;
  • aptiekas (arī veterinārās);
  • optikas veikali;
  • dzīvnieku barības veikali;
  • grāmatnīcas;
  • preses tirdzniecības vietas;
  • higiēnas un saimniecības preču veikali;
  • telekomunikācijas preču un pakalpojumu vietas;
  • attālināti iegādātu preču izsniegšana.

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvalde