23.6 °C, 1.9 m/s, 85.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPārbūvē bijušo Jelgavas piena kombināta ēku
Pārbūvē bijušo Jelgavas piena kombināta ēku
12/10/2023

Bijušajā Jelgavas piena kombināta ēkā Blaumaņa ielā 1 tiek realizēts vērienīgs attīstības projekts, kādreizējo ražošanas ēku pārbūvējot par daudzdzīvokļu namu. Daudzdzīvokļu dzīvojamā fonda papildinājums Jelgavā plānots 2024. gada sākumā.

Daudzdzīvokļu namu Blaumaņa ielā 1 attīsta SIA “Plando”. Uzņēmumā norāda, ka Jelgavas piena kombināta ēka pilsētas centrā vairākus gadus stāvējusi tukša. Tur gan tika nodrošināti nepieciešamie apsaimniekošanas darbi, vienā no ražošanas ēkas stāviem bija arī nomnieks, kas ražoja koka karkasa mājas, tomēr kopumā ēka pilsētas centrā ilgstoši netika pilnvērtīgi izmantota.

Apsverot ēkas iegādes iespēju un attīstības potenciālu, viens no būtiskākajiem kritērijiem bija aktuālais būves stāvoklis. “Ēkas ekspluatācija aizsākās 1988. gadā, un, pateicoties būvniecības kvalitātei, izmantotajiem materiāliem un prasmīgai apsaimniekošanai, būve saglabājās labā stāvoklī,” atzīst “Plando” pārstāvis Edgars Gavars, skaidrojot: atbilstoši būvniecības mērķim astoņdesmito gadu beigās ēkas pamati, pārsegumi, ārsienas un karkass būvēts no dzelzsbetona. Tādējādi būvniecības elementu stiprība atbilstoši mūsdienu standartiem ir krietni augstāka par esošajām prasībām dzīvojamajām ēkām, turklāt teicamā stāvoklī bija arī ēkas jumts, kas ir būtisks faktors, lai saglabātos arī citu ēkas elementu kalpotspēja. Vienlaikus uzņēmējs atzīst, ka citi ēkas elementi – logi, durvis, siltinājums, ārējā un iekšējā apdare – tiek pārbūvēti, lai ēkā nodrošinātu augstākus energoefektivitātes rādītājus.

“Pārliecinoties par būves tehnisko stāvokli un izvērtējot augsto dzīvokļu pieprasījumu Jelgavas nekustamā īpašuma tirgū, pieņēmām lēmumu par īpašuma iegādi un uzsākām projekta realizāciju,” tā E.Gavars. Paredzēts, ka piecstāvu ēkā būs 34 dzīvokļi – tie būs divu līdz četru istabu projekti, un to platība variēs no 38 līdz 102 kvadrātmetriem. Labiekārtošanas darbi paredzēti arī nama teritorijas zonā. Iežogotā un ar novērošanas kamerām aprīkotā mājas teritorijā tiks izbūvēts stāvlaukums 29 automašīnām. 20 autostāvvietas būs aprīkotas ar nojumi un nelielu personīgo noliktavu. Tāpat teritorijā paredzēts nodrošināt arī uzlādes staciju elektroautomašīnām, bet pagalma zonā – bērnu laukumu.

Nekustamā īpašuma dzīvojamā platība pēc rekonstrukcijas būs 2,5 tūkstoši kvadrātmetru.

Jāpiebilst, ka bijušā piena kombināta ēkas ekspluatācija Blaumaņa ielā 1 uzsākta 1988. gadā.