18 °C, 1.7 m/s, 96.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPārbūvē Centra pamatskolas stadionu
Pārbūvē Centra pamatskolas stadionu
18/10/2023

Jelgavas Centra pamatskolā sākusies stadiona pārbūve. Tur tiks izveidota mūsdienīga sporta infrastruktūra un labiekārtota teritorija, radot estētisku vidi skolēniem mācību stundu norisei, eksperimentiem dabā un interešu izglītības nodarbībām ārpus telpām.

Pašvaldība jau vairāku gadu garumā secīgi īsteno projektus, lai atjaunotu pilsētas skolu stadionus. “Mūsdienīgs stadions jau ir izbūvēts pie Valsts ģimnāzijas, Tehnoloģiju vidusskolas un 4. sākumskolas. Patlaban tiek projektēts Spīdolas Valsts ģimnāzijas stadions, savukārt Investīciju plānā ir 5. vidusskolas un Pārlielupes pamatskolas stadiona pārbūve,” stāsta Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Sarmīte Joma.

Izglītības pārvaldes galvenais speciālists būvniecības un ēku apsaimniekošanas jautājumos Andris Baltais informē, ka darbi Centra pamatskolas stadionā sākas šonedēļ. “Pagājušajā nedēļā uzņēmējs ierīkoja būvlaukumu, lai šonedēļ varētu sākt reālus būvdarbus. Paredzēts, ka stadiona pārbūve jāpabeidz līdz nākamā gada augustam,” tā A.Baltais.

Pārbūvējot stadionu, tajā tiks ierīkots zāliena segums 1288 kvadrātmetru platībā, bet stadiona skrejceļā 1500 kvadrātmetru platībā būs ieklāts gumijas granulu segums uz asfaltbetona pamatnes. Papildinot sporta infrastruktūru, stadionā būs divas tāllēkšanas bedres, multifunkcionāls sporta spēļu laukums, rotaļu un vingrošanas iekārtu laukums, kā arī vingrošanas iekārtu laukums – tie visi būs ar gumijas granulu segumu. Projekts paredz, ka šajos laukumos tiks uzstādīts vingrošanas komplekss, četru līmeņu pievilkšanās stieņi, līdztekas un līdzsvara baļķis, kā arī dažādi trenažieri. Tāpat stadionā tiks uzstādīti futbola vārti, basketbola grozi, volejbola tīkls ar balstiem, batuts un citas spēļu iekārtas.

Paralēli sporta infrastruktūrai tiks labiekārtota arī teritorija. Tā stadionā paredzēts iežogot basketbola laukumu, izvietot 34 solus, 12 atkritumu urnas un atkritumu konteineru nojumi, bet, apzaļumojot teritoriju, plānots iestādīt 187 lapu kokus un krūmus, izveidot mulčētas dobes, kā arī zālienu 1535 kvadrātmetru platībā.

Stadionā tiks ierīkots arī apgaismojums, izbūvēti lietusūdens kanalizācijas tīkli, ūdensvada tīkli, sakaru kanalizācija, kā arī izveidota videonovērošanas sistēma ar deviņām videonovērošanas kamerām.

Projekta kopējās izmaksas ir 1 170 347,86 eiro, tajā skaitā 1 053 313,07 eiro ir aizņēmuma līdzekļi un 117 034,79 eiro pašvaldības budžeta līdzekļi. Būvdarbus iepirkuma rezultātā veic SIA “KULK” par kopējo summu 1 151 931,66 eiro, būvuzraudzību nodrošina SIA “BaltLine Globe” par 13 213,20 eiro, bet autoruzraudzību – SIA “Arhitektūra un vide” par 5203 eiro.

Jāpiebilst, ka uz būvdarbu laiku Uzvaras ielā posmā no Dobeles ielas uz Ausekļa ielas pusi ir mainīta automašīnu novietošanas kārtība, uzstādot papildu ceļa zīmes. Darba dienās no pulksten 7 līdz 19 Uzvaras ielā no Dobeles ielas uz Ausekļa ielas pusi 20 stāvvietās transportlīdzekļus drīkst novietot tikai ar Jelgavas Centra pamatskolas atļaujām. Ārpus norādītā laika stāvvietā automašīnas drīkst novietot ikviens autovadītājs. Šāds ierobežojums noteikts uz laiku, līdz noslēgsies stadiona pārbūve.

Būvdarbu laikā arī noteikti satiksmes ierobežojumi Uzvaras ielas posmā no Krišjāņa Barona ielas līdz Dobeles ielai. Iedzīvotāji aicināti ievērot saskaņoto satiksmes organizācijas shēmu un izvietotās ceļa zīmes.