26.3 °C, 3.2 m/s, 38.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiPārgājienus, sacensības un nodarbības vasarā piedāvā Jelgavas jaunieši
Pārgājienus, sacensības un nodarbības vasarā piedāvā Jelgavas jaunieši
26/07/2020

Jelgavas Jauniešu centrs Skolotāju ielā 8 katru darbdienu nodrošina plašas iespējas brīvā laika lietderīgai pavadīšanai, un vasara nav izņēmums. Jūlijā un augustā centrs piedāvā ikdienas aktivitātes, kā arī projektu konkursa “Jaunieši var!” pasākumus.

Kā informē Sabiedrības integrācijas pārvaldes jaunatnes lietu speciāliste Linda Vovere, līdz vasaras beigām notiks vairāki projektu konkursā “Jaunieši var!” atbalstītie pasākumi, tostarp pārgājieni un sacensības. 5. augustā Jelgavas 4., 6. un Tehnoloģiju vidusskolas skolēni ielūdz uz orientēšanās sacensībām “Izzini RAF industriālos noslēpumus”. Tās pulksten 12 sāksies pie Jelgavas 6. vidusskolas un ļaus iepazīt mikrorajona industriālo vēsturi kopā ar vietējiem jauniešiem. Savukārt, lai veicinātu patriotismu un latviešu sarunvalodas prasmes krievvalodīgo vienaudžu vidū, Jelgavas 5. vidusskolas skolēni aicina uz kopīgu pārgājienu no Ziemassvētku kauju muzeja līdz Lielupes krastam. 21. augustā Jauniešu centrā būs dalībnieku tikšanās un plānošana, bet pārgājiens paredzēts 26. augustā. Tāpat divu dienu pārgājienā, kas iecerēts 27. un 28. augustā, aicina Jelgavas Valsts ģimnāzijas jaunieši. Tas 20 kilometru garumā vedīs gar Lielupi un Svēti, galapunktā piedāvājot nakti pavadīt teltīs. Pārgājienā dosies arī instruktori, kas parādīs, kā izveidot savu virvju trasi veiklības trenēšanai.

 

Konkursā atbalstītie projekti paredz arī dažādu prasmju pilnveidošanu. Piemēram, 3. augustā norisināsies makšķerēšanas meistarklase “Āķis lūpā” Lielupes promenādē, bet 12. augustā pulksten 16 – mehndi jeb hennas mākslas meistarklase, kurā jaunieši iepazīs šīs mākslas vēsturi un pielietojumu ķermeņa vai priekšmetu apgleznošanā.

 

Kā viena no projektu konkursa aktivitātēm 13. jūlijā Jelgavas pils saliņā jau aizvadīts pasākums “Pašizaugsmes pēcpusdiena” – brīvdabas seminārs pulcēja teju 20 jauniešu, kas profesionāļu vadībā pilnveidoja savas iemaņas fotografēšanā, sava tēla veidošanā, izmantojot krāsu psiholoģiju, un CV rakstīšanā. “Projekta ideja balstās pašu pieredzē – mums jau tapuši pirmie CV, veidoti plakāti, bet trūkst zināšanu, kā to izdarīt labi. Pulcējām Jelgavas aktīvākos jauniešus, kuriem šīs zināšanas noteikti noderēs,” stāsta pasākuma organizatores Krista Kristiāna Kristapsone, Anastasija Ciesa un Marta Laure.

 

Jauniešu centrs piedāvā ne tikai projektu pasākumus, bet arī velobraucienus, radošās pēcpusdienas, sacensības un citas aktivitātes. Vairāk par pasākumiem un dalību tajos var uzzināt “Jelgavas jauniešiem” lapā sociālajā tīklā “Facebook” un mājaslapā www.jelgava.lv.

 

“Jaunieši var!” ir Jelgavas pilsētas pašvaldības rīkots jauniešu iniciatīvu projektu konkurss, kurā jau piekto gadu Jelgavas neformālās jauniešu iniciatīvu grupas var iegūt finansējumu sava projekta realizācijai. Šogad konkursā atbalstu guvuši 14 projekti par kopējo summu 3500 eiro.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē