25.3 °C, 3.1 m/s, 55 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPārlielupes bibliotēkā skatāma Ilzes Hakas adīto dārzeņu un sēņu izstāde
Pārlielupes bibliotēkā skatāma Ilzes Hakas adīto dārzeņu un sēņu izstāde
07/10/2022

Pārlielupes bibliotēkā Loka maģistrālē 17 līdz pat oktobra beigām skatāma Ilzes Hakas adīto dārzeņu un sēņu izstāde “Rudens veltes”.

Izstādes autore stāsta, ka ideja adīt dārzeņus un augļus tapusi, lai bērni spēlējoties ne tikai varētu rotaļāties, bet arī apgūt krāsas, iepazīt dārzeņus. Kolekcija veidota pēc iespējas dabiskāka izmēra, lai bērniem rotaļlietu ieraugot un aptaustot, rastos pareizs priekšstats, kā augs izskatās. Piemēram, ja ir saknīte, tad dārzenis aug zemē un lapas ir virs zemes, ja nav saknīte un ir kātiņš – dārzenis karājas. Un kam nav ne saknīte ne kātiņš, tie paši ir saknīte, kā piemēram – topinambūrs un kartupeļi.

 

Ilze Haka neada pēc noteiktas shēmas, zīmējuma, jau gataviem adījumu paraugiem. Ideja top galvā un adīšanas paraugi ir reāli, veikalā pirkti dārzeņi. Ilzei vajag tikai uz tiem paskatīties un viņa jau zina kā konkrētais dārzenis tiks adīts. Protams, neizpaliek arī mēģinājumi un neveiksmes, līdz viss izdodas kā iecerēts.

 

Pēc izglītības Ilze ir mājturības instruktore, absolvējusi Smiltenes tehnikuma Mājturības nodaļu. Adīt iemācījusies jau četru gadu vecumā, šo prasmi Ilzei ierādījusi vecmamma, kura bijusi šuvēja. Rokdarbnieces prasmes tiek liktas lietā, gan veidojot dārzeņu kolekciju, gan darbojoties biedrībā “Smiltenes pūra lāde” un biedrībā ” Sirds Siltuma Darbnīca”.

 

Jāpiebilst, ka Pārlielupes bibliotēkā skatāmā izstāde papildināta ar spēli “Atpazīsti augļus un dārzeņus”, kur ir attēlu kartītes un dārzeņu/augļu nosaukumi. Jāatrod nosaukumam atbilstošs attēls.

 

Ar izstādi visi interesenti var iepazīties Pārlielupes bibliotēkā līdz 31. oktobrim, bibliotēkas darba laikā: darba dienās no pulksten 10 līdz 18, savukārt sestdienās no pulksten 10 līdz 17.

 

 

Foto un informācija: Jelgavas Pilsētas bibliotēka