24.5 °C, 2.9 m/s, 79.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaPārlielupes bibliotēkā skatāma Latvijas Okupācijas muzeja ceļojošā izstāde
Pārlielupes bibliotēkā skatāma Latvijas Okupācijas muzeja ceļojošā izstāde
16/09/2020

Līdz 30. septembrim Pārlielupes bibliotēkā Loka maģistrālē 17 apskatāma Latvijas Okupācijas muzeja ceļojošā izstāde “Pretējās pusēs: Latvijas karavīri Otrajā pasaules karā”. Izstāde sastāv no planšetēm ar attēliem, fotogrāfijām, plakātiem, karikatūrām un dokumentiem no Okupācijas muzeja un citu muzeju un arhīvu krātuvēm, informē bibliotēkā.

Otrā pasaules kara laikā no 1939. līdz 1945. gadam tiek iznīcināts Latvijas valstiskums un armija. Latvijas iedzīvotāji tika iesaistīti karadarbībā divu totalitāru valstu – nacistiskās Vācijas un PSRS – bruņotajos spēkos. Izstāde atklāj karavīru motivāciju, cīņas un ikdienu, karojot frontes abās pusēs – gan padomju, gan vācu karaspēkā. Tāpat apskatāmie materiāli parāda, kā karš skāra sieviešu dzīves un kā iedzīvotāji pretojās okupācijas varām. Atsevišķas planšetes veltītas karavīru likteņiem pēc kara un sabiedrības pretrunīgajiem vērtējumiem.

“Īpaši noderīga šī izstāde ir vecāko klašu skolēniem, jo tā palīdz apgūt Latvijas vēsturi interesantā veidā, tāpēc piedāvājam apmeklēt izstādi grupās. Izstādes veidotāji ir sagatavojuši metodiskus materiālus par tās tēmu. Tajos ietilpst skolēna darba lapa, atbilžu lapa skolotājam un prezentācija ar jautājumiem un atbildēm, lai audzēkņi var pārbaudīt savas zināšanas,” stāsta Pārlielupes bibliotēkas vadītāja Aiga Volkova. Grupu apmeklējumu var pieteikt, zvanot pa tālruni 63011829 vai rakstot uz e-pastu parlielupe@biblioteka.jelgava.lv.

Apmeklētāji aicināti būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktās fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības prasības.

Foto un informācija: Pārlielupes bibliotēka