20.3 °C, 2.7 m/s, 64.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsPārraksta Igaunijas 3×3 basketbola vēsturi
Pārraksta Igaunijas 3×3 basketbola vēsturi
10/08/2020

“Kā turnīru iesāka, tā arī noslēdza,” tā varētu raksturot jelgavnieka Edgara Krūmiņa pārstāvētās 3×3 basketbola komandas “Rīga” dalību Igaunijas 3×3 basketbola turnīra superfinālā.

Igaunijas superfinālā, kas notika 8. augustā Tallinā, vīriešu grupā startēja 12 komandas, starp tām arī divas Latvijas komandas – “Rīga” ar Edgaru Krūmiņu un pārējiem Latvijas pirmās izlases puišiem sastāvā un “Jelgava” ar Armandu Seņkānu, Mārtiņu Šteinbergu, Mārtiņu Rozenbergu un Robertu Pāži sastāvā.

 

Abas komandas aizvadīja piecas spēles. Apakšgrupā “Rīga” izcīnīja divas uzvaras divās spēlēs, bet “Jelgava” vienu spēli zaudēja un vienu uzvarēja. Ceturtdaļfinālā abām Latvijas komandām uzvara, un pusfinālā abu mūsu komandu ceļi krustojās. Savstarpējā spēlē ar 21:14 pārāka bija Edgara Krūmiņa pārstāvētā komanda. Tas nozīmē, ka viņš turnīra noslēgumā cīnījās par zelta medaļām, savukārt Jelgavas komanda – par bronzas medaļām.

 

Arī abās izšķirošajās spēlēs Latvijas komandas uzvarēja. “Jelgavas” basketbolisti ar 21:15 pārspēja komandu “KK Hito/Suurkoogid” un izcīnīja bronzas medaļas, savukārt Edgara Krūmiņa komanda ar 21:13 pārspēja vienību “Linnujalad”. Tieši ar šādu rezultātu un tieši pret šo pašu komandu “Rīga” nospēlēja turnīra pirmo spēli, tāpēc var teikt: “Kā turnīru iesāksi, tā arī noslēgsi.” “Esam pārrakstījuši Igaunijas 3×3 basketbola vēsturi, jo pirmo reizi turnīra pastāvēšanas laikā superfinālā uzvarēja Latvijas komanda,” stāsta Edgars Krūmiņš.

 

Tallinā startēja arī Latvijas sieviešu komanda “3×3 Latvia” ar jelgavnieci Lieni Stalidzāni sastāvā. Mūsu meitenes desmit komandu konkurencē izcīnīja sudraba medaļas, finālā piedzīvojot savu vienīgo zaudējumu – ar rezultātu 18:12 pārākas bija Igaunijas basketbolistes no komandas “Estonia Blue”.

 

Foto: no Edgara Krūmiņa arhīva