26.4 °C, 3.1 m/s, 36.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiUzņēmējdarbībaPārtikas uzņēmums “HKScan Latvia” pārgājis uz atjaunojamo elektroenerģiju
Pārtikas uzņēmums “HKScan Latvia” pārgājis uz atjaunojamo elektroenerģiju
14/04/2021

Jelgavā strādājošais uzņēmums HKScan Latvia, kas ir viens no lielākajiem pārtikas uzņēmumiem Latvijā, pagājušajā gadā izmantoja tikai atjaunojamo elektroenerģiju, samazinot oglekļa emisiju par teju 2000 tonnām. Pilnīga pāreja uz atjaunojamo elektroenerģiju ir daļa no HKScan izvirzītā mērķa samazināt emisijas un tādējādi mazināt klimata pārmaiņas.

Uzņēmumi var samazināt ar elektroenerģijas izmantošanu saistītās emisijas divējādi: optimizējot enerģijas patēriņu, kas attiecīgi samazina ar enerģiju saistīto oglekļa emisiju ietekmi, vai pārejot uz atjaunojamo elektroenerģiju. Uzņēmumā norāda, ka “HKScan Latvia” izvēlējies iet abus ceļus, gan Jelgavas ražotnē, gan Rīgas loģistiskas centrā pārejot tikai uz atjaunojamo elektroenerģiju. Šīs izmaiņas ļāva 2020. gadā par gandrīz 2000 tonnām samazināt oglekļa emisiju.

 

 

“Pāreju uz atjaunojamās enerģijas izmantošanu īstenojam saskaņā ar visa “HKScan” koncerna stratēģiju, kuras mērķis ir samazināt mūsu ietekmi uz apkārtējo vidi un nodrošināt ilglaicīgu attīstību. Mūsu izvēle dod arī priekšrocības eksporta tirgos, kur aizvien vairāk esošajiem un jaunajiem partneriem ir svarīgi, ka tie sadarbojas ar uzņēmumu, kas domā, kā minimizēt ietekmi uz vidi, un veic pasākumus oglekļa emisiju samazināšanā,” atzīst “HKScan Latvia” pārdošanas direktors Heino Lapiņš.

 

“HKScan Latvia” ir izsniegts EECS RES-GO sertifikāts, kas pierāda, ka izmantotā elektroenerģija ir pilnībā ražota no atjaunojamiem energoresursiem.

 

“HKScan” vides darba pamatā ir klimata ietekmes samazināšana, enerģijas un ūdens izmantošanas efektivitātes uzlabošana, materiālu efektivitātes un videi nekaitīga iepakojuma pielietošanas veicināšana. “HKScan” ir izvirzījis mērķi līdz 2025. gada beigām savai rūpnieciskajai ražošanai nodrošināt oglekļa neitralitāti un līdz 2040. gada beigām – sasniegt oglekļa neitralitāti visos pārtikas ražošanas ķēdes posmos: no dzīvnieku audzēšanas līdz nonākšanai pie patērētājiem.

 

Jāpiebilst, ka uzņēmums “HKScan” darbojas Somijas, Zviedrijas, Baltijas un Dānijas tirgū. Latvijā uzņēmums strādā ar zīmoliem “Rakvere”, “Tallegg”, “Rīgas Miesnieks”. 2020. gadā uzņēmuma pārdošanas ieņēmumi sasniedza gandrīz 1,8 miljardus eiro.

 

 

Foto un informācija: “HKScan Latvia”