19.5 °C, 3.1 m/s, 50.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPasākumi “Dzīva atmiņa – dzīva tauta”
Pasākumi “Dzīva atmiņa – dzīva tauta”
17/10/2019

Īstenojot projektu “Kopīgi soļi – III” biedrība “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” realizējusi divus pasākumus “Dzīva atmiņa – dzīva tauta”, kas norisinājās 18. un 25.septembrī.

Šīs aktivitātes ietvaros jaunieši apmeklēja Latvijas vēsturei un kultūrai nozīmīgas vietas – 18.septembrī Edvarta Virzas un Elzas Stērstes memoriālo māju “Billītes” un pirmā Latvijas prezidenta Jāņa Čakstes memoriālo muzeju “Auči”, un 25.septembrī – Dobeles Novadpētniecības muzeju (pilsdrupām) un Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeju “Pikšas”, paplašinot savu redzesloku par latviešu kultūru, literatūru un valsts politikas tapšanā nozīmīgām personībām, kā rezultātā jauniešu vidū veidojās vienotas Latvijas vēstures un kultūras izpratne un tas sekmēja jaunās paaudzes saliedētību.

 

Aktivitātēs piedalījās skolēni 14-17 gadu vecumā no dažādām Jelgavas pilsētas izglītības iestādēm (iesaistot proporcionāli gan latviešu, gan mazākumtautību skolēnus).

 

Pēc izzinoši izglītojošām ekskursijām, Latvijas prezidenta Jāņa Čakstes memoriālajā muzejā “Auči” un Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšas”, norisinājās erudīcijas spēles, kurās jaunieši, sadaloties komandās, atbildēja uz organizatoru iepriekš sagatavotiem jautājumiem par pasākuma laikā apmeklēto vietu nozīmīgākajiem un interesantākajiem faktiem, par Latvijas vēsturē nozīmīgu personību devumu gan no pamatnācijas, gan no mazākumtautību pārstāvju vidus, kā arī par citām nozīmīgām tēmām Latvijas kontekstā.

 

Erudīcijas spēļu noslēgumā veiksmīgākajiem dalībniekiem tika pasniegtas piemiņas balvas un vēlāk visi dalībnieki pavadīja laiku pie ugunskura kopīgi ieturot maltīti un izbaudot tējas tasi, kas arī veicināja jauniešu savstarpēju saskarsmi un vienotas atmiņas veidošanos.

 

Aktivitāte norisinājās projektā “Kopīgi soļi -III” (līg. Nr.2019.LV/MTSP/02/02), ko realizē biedrība “Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija” Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbības programma” ietvaros ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu.