17.5 °C, 2.6 m/s, 63.5 %

Pasākumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiUniversitātes vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kalve” ielūdz uz 15 gadu jubilejas koncertu
Universitātes vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kalve” ielūdz uz 15 gadu jubilejas koncertu
14/04/2024

Ar Zemgales spēku sirdī un vieglu dejas soli 20. aprīlī pulksten 17 Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) vidējās paaudzes deju kolektīvs (VPDK) “Kalve” aicina kopā atzīmēt 15 gadu jubileju un tikties koncertā “Es tevi ieraudzīju zeltā” Jelgavas pils Aulā. Kopā ar jubilāriem būs arī dejotāji no tautas deju ansambļa “Kalve” un jaunrades nama “Junda” tautas deju kolektīva “Jundēni”.

Šis kolektīvs ir vieta, kur vienkopus pulcējas bijušie tautas deju ansambļa “Kalve” dejotāji, LBTU darbinieki un citi latviešu dejas mīļotāji. Kolektīvs veiksmīgi darbojas un katru sezonu piedalās daudzos koncertos, pašu un draugu kolektīvu rīkotos pasākumos, kā arī dodas ārvalstu izbraucienos, lai iepazīstinātu plašāku publiku ar latviešu tautas deju tradīcijām. Vidējās paaudzes deju kolektīva pamats un pamatīgums ir dejas manierē, dejas tehnikā un mīlestībā pret deju.

VPDK “Kalve” mākslinieciskais vadītājs Lauris Galējs uzsver: “Turpinot tautas deju ansambļa “Kalve” tradīcijas un stiprinot pieredzi tautas dejā, izdzīvojam priekpilnus mēģinājumus Jelgavas pilī jeb Jelgavas sirdī. Ar savu spēku un raksturu ierībinām skatuves dēļus koncertos. Būt daļai no “Kalves” nozīmē ne tikai neskaitāmus krāšņus koncertus, bet arī aizraujošu kopā būšanu.”

Ieeja koncertā – par ziedojumiem.