17.5 °C, 7.7 m/s, 77.7 %

Pasākumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiVID aicina uz tiešsaistes semināru par izmaiņām kontroles pasākumos un iespējām samazināt soda maksājumus
VID aicina uz tiešsaistes semināru par izmaiņām kontroles pasākumos un iespējām samazināt soda maksājumus
07/07/2023

Šī gada 30. jūnijā stājās spēkā divi svarīgi jaunumi saistībā ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) īstenoto pārbaužu procesu. Lai skaidrotu un atbildētu uz jautājumiem par jauninājumiem, VID 12. jūlijā pulksten 13 savā sociālajā platformas “Youtube” kontā aicina uzņēmumus un iedzīvotājus uz tiešsaistes semināru “Kas ir nodokļu kontrole un kā vienošanās līgums ar VID samazina maksājumus?” Iepriekšēja reģistrēšanās nav nepieciešama, “Youtube” tiešraide būs pieejama publiski.

Līdz šim VID izmantotos četrus dažādus nodokļu pārbaužu veidus –  tematiskā pārbaude, datu atbilstības pārbaude, ar nodokli apliekamā objekta precizēšana un nodokļu apmēra precizēšana – turpmāk aizstās viens – nodokļu kontrole. Tāpat ir spēkā jaunas vienošanās iespējas, kas ļauj nodokļu maksātājiem samazināt soda maksājumu nodokļu kontroles un nodokļu audita gadījumā.

Tiešsaistes seminārā VID speciālisti skaidros, kā norisinās nodokļu kontrole jeb jaunais, vienkāršotais nodokļu pārbaudes veids, kas aizstāj līdz šim īstenotās četras dažādās pārbaudes. Tāpat izklāstīs, kādas ir vienošanās iespējas ar VID, lai, apņemoties nomaksāt nesamaksātos nodokļus, līdz pat 85 % samazinātu nokavējuma naudu un samazinātu vai pilnībā atceltu soda naudu nodokļu kontroles un nodokļu audita gadījumā.

Interesenti var pievienot šo pasākumu savam kalendāram šeit: “Aktualitātes / Notikumu kalendārs / Kas ir nodokļu kontrole un kā vienošanās līgums ar VID samazina maksājumus?”.

Aktuālā informācija par visiem VID pasākumiem pieejama tīmekļvietnē www.vid.gov.lv sadaļā “Aktualitātes / Notikumu kalendārs”.