17.8 °C, 2.8 m/s, 88.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasaules dabas fonds meklē klimata vēstnieku
Pasaules dabas fonds meklē klimata vēstnieku
12/02/2020

28. martā notiks pasaulē lielākā vides akcija – Zemes stunda. Tās laikā pasaules iedzīvotāji, uzņēmumi un organizācijas aicinātas uz vienu stundu simboliski piedalīties akcijā un izslēgt gaismu, tā paužot savu atbalstu apturēt dabas daudzveidības izzušanu un klimata krīzi. Gatavojoties Zemes stundai, Pasaules Dabas Fonds un pasaules vadošais pārtikas pārstrādes un iepakošanas risinājumu uzņēmums “Tetra Pak” izsludina konkursu “Klimata vēstnieks 2020”.

Šogad konkursa “Klimata vēstnieks 2020” rīkotāji vēlas godināt jauniešus, kas savā ikdienā vai interešu izglītības kolektīvā veic ieguldījumu dabas saglabāšanā un ar savu piemēru iedvesmo līdzcilvēkus savā skolā, apkaimē, pašvaldībā vai citviet.

 

Izsludinātajam konkursam ir divas nominācijas, kurām var gan pieteikties pats, gan nominēt kādu līdzcilvēku vai interešu izglītības kolektīvu. Nominācijai “Dabai draudzīga dzīvesveida vēstnieks” var pieteikt jauniešus vecumā no 7 līdz 22 gadiem, kas ikdienā piekopj videi draudzīgu dzīvesveidu. Savukārt nominācijai “Dabai draudzīga dzīvesveida vēstnieks/kolektīvs” – kolektīvu, kas apvieno jauniešus vecumā no 7 līdz 22 gadiem un ir guvis būtiskus panākumus videi draudzīgu iniciatīvu īstenošanā. Šajā nominācijā ietilpst, piemēram, interešu izglītības kolektīvi, kas iesaista savās aktivitātēs un iedvesmo līdzcilvēkus savā skolā, apkaimē, pašvaldībā vai citviet.

 

Pieteikšanās konkursam notiek elektroniski līdz 2020. gada 8. martam (ieskaitot). Pieteikuma pielikumi, kas nav obligāta prasība, var tikt iesūtīti elektroniski ar norādi “KONKURSAM “Klimata vēstnieks”” uz e-pasta adresi zemesstunda@pdf.lv tajā pašā dienā, kad tiek aizpildīts elektroniskais pieteikums. Ar konkursa nolikumu var iepazīties ŠEIT.

 

Katras nominācijas uzvarētājs iegūs dāvanu karti 500 eiro vērtībā aktīvās atpūtas inventāra veikalā “Ceļotājs”. Konkursa uzvarētāji tiks godināti Zemes stundai veltītā pasākumā 28. martā.

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija: Pasaules dabas fonds