11 °C, 1 m/s, 97.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaPasaules diktāts latviešu valodā – 27. novembrī
Pasaules diktāts latviešu valodā – 27. novembrī
13/11/2021

27. novembrī, pulksten 12.15 vienlaikus Latvijā un citviet pasaulē jau septīto reizi notiks pasaules diktāts latviešu valodā.  To, bez iepriekšējas reģistrācijas, rakstīt tiešsaistē varēs vietnē raksti.org, kā arī diktātu translēs  Latvijas Radio 1 raidījumā “Kultūras Rondo”, Latvijas Televīzijā un sabiedrisko mediju portālā “LSM.lv”. 

Tekstu, ko Gaismas pilī diktēs Valmieras Drāmas teātra aktieris Mārtiņš Meiers, īpaši šim nolūkam radījis dzejnieks, tulkotājs un Latvijas Rakstnieku savienības prozas un dzejas konsultants Aivars Eipurs.

 

 

Lai arī atzīmes par diktātu netiks liktas, būs norādītas ortogrāfijas un interpunkcijas kļūdas un to skaits. Interesenti, kuri diktātu rakstīs tiešsaistē, kļūdu labojumu savā e-pastā saņems aptuveni mēnesi pēc pasākuma norises, bet tie dalībnieki, kuri diktēto tekstu pierakstīs ar pildspalvu, savu veikumu varēs salīdzināt ar oriģināltekstu, kas drīz pēc pasākuma norises tiks atkārtoti pārraidīts Latvijas Televīzijā un publicēts vietnē raksti.org, informē Raimonds Grants, nodibinājuma “Pasaules valoda” valdes loceklis un VII pasaules diktāta latviešu valodā organizators.

 

Visi tiešsaistes dalībnieki kopā ar izlaboto diktātu saņems arī virtuālu apliecinājumu par piedalīšanos, savukārt labāko rezultātu ieguvēji tiks apbalvoti ar vērtīgām grāmatām.

 

Ap 300 vārdu garā diktāta ar virsrakstu “Mazsālīto gurķu blūzs” atbilstību latviešu valodas normām pārbaudīja un apstiprināja Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļas profesore Andra Kalnača un Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Mākslīgā intelekta laboratorijas pētniece Baiba Saulīte.

 

 

Informācija: www.raksti.org